Chcete zhubnout? Přestaňte dělat dokola ty stejné chyby!

Chcete zhubnout? Přestaňte dělat dokola ty stejné chyby!

S příchodem nového roku se spousta z nás rozhodne něco ve svém životě změnit. Pomoci nám v tom mají předsevzetí, která si tak rádi dáváme. K těm nejčastějším patří dozajista ono známé: zhubnout. Jenže slova jsou jedna věc a realita druhá. Co vám brání dosáhnout vašeho cíle?

Děláte si příliš velké plány

Snažte se držet při zemi a stanovte si reálný cíl – váhu nebo velikost oblečení, na kterou chcete dosáhnout. Nesnažte se přitom trhat žádné rekordy, byli byste jen frustrovaní z toho, že jste to nezvládli. Přitom už úbytek o pět až deset procent se projeví na vaší postavě a také na vašem zdraví. Postupujte tedy malými krůčky, podle kterých můžete sledovat, jak se vám hubnutí daří. Nedržte žádné drastické diety, obraťte se na odborníky z řad nutričních specialistů, kteří vám poskytnou rady ohledně jídelníčku, nebo na osobní trenéry, kteří vám sestaví funkční trénink na míru.

Chybí opravdová motivace

Bez motivace hubnutí nepůjde. Nejdřív si proto uvědomte, proč vlastně chcete hubnout a proč tak chcete učinit zrovna teď. Vždyť se rozhodujete od základů změnit váš dosavadní životní styl, na který jste byli dlouhá léta zvyklí. Každý den budete muset překonávat vaši lenost, svádět každodenní boj s vaší vůlí a přejít od slov k činům – tedy od ležení na gauči k návštěvám fitness centra. Najděte si proto opravdu pádný argument, jinak velice snadno sejdete z naplánované cesty a podlehnete všem lákadlům, která vás dennodenně obklopují na každém kroku.

Jste příliš urputní

S motivací souvisí také harmonie. Pokud chcete všechno hned, příliš tlačíte na pilu, neustále „hypnotizujete“ ručičku na váze a dáváte si jenom samé zákazy, pak si doslova dláždíte cestu k neúspěchu. Stejně jako přibírání kilogramů bylo pozvolné, tak i hubnutí musí být pomalé, pokud tedy chcete hubnout zdravě a dosáhnout trvalejších výsledků. Klidně si tak dejte na čas a hlavně nezanedbávejte odpočinek. Ne náhodou dnes tvoří součást prakticky každé posilovny wellness klub, kde člověk může zrelaxovat a načerpat novou energii. Zredukujete tak totiž stres a snížíte psychický tlak, který je na vás kladený. A to je – nejen při hubnutí – velice důležité.

Publikováno: 15. 01. 2020

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam