Paletové a vysokozdvižné vozíky - stroje, bez kterých se žádný sklad neobejde

Paletové a vysokozdvižné vozíky - stroje, bez kterých se žádný sklad neobejde

Žádný sklad se neobejde bez manipulační a vysokozdvižné techniky. A jak je na tom ta vaše? Pokud vám neslouží tak věrně, jak by se slušelo a patřilo, měli byste se poohlédnout po nových strojích. A právě v tomto ohledu se můžete spolehnout na firmu SEMAT, která se v oboru vysokozdvižných vozíků a manipulační techniky pohybuje již od roku 1990, kdy byla založena jako smluvní servis značky BALKANCAR. Momentálně nabízí komplexní služby, které zahrnují prodej nových a bazarových strojů, pronájem, servis a technické prohlídky a revize LPG. Chcete znát důvody, proč si vybrat paletové a vysokozdvižné vozíky – manipulační technika Semat HB?

Paletové vozíky

SEMAT nabízí paletové vozíky ve standardním provedení i s vybavením. Běžné paletové vozíky mají zvládají tři základní funkce a to pojezd, zdvih a spuštění vidlic. Ocelové části těchto vozíků mají barevně upravený povrch. K nadstandardní výbavě patří rychlozdvih a zabudovaná váha. Pro chemické, farmaceutické, vlhké a potravinářské provozy jsou vhodné paletové vozíky a v nabídce nechybí ani snížený vozík určený pro manipulaci s nestandardními paletami a nůžkový paletový vozík se zvýšeným zdvihem (do 800 mm). Lze ho využít i jako pomocnou pracovní plochu. Portfolio paletových vozíků uzavírá elektrická varianta.

Vysokozdvižné vozíky

Nedílnou součást nabídky představují vysokozdvižné vozíky značky Nissan (špička ve své kategorii) a HC. Manipulační techniku lze opět doplnit o přídavná zařízení, tentokrát v podobě kleští, radlic nebo otoče. Stroje disponují vzdušnicovými pneumatikami a chlubí se zdvihem do 7 000 mm. Typ paliva je volitelný a je jen na vás, jestli vsadíte na diesel nebo LPG. Nezapomeňte, že dle Zákoníku práce par. 102, odst. 1 a 3, Zákona č. 309, par. 4 a Zákona o inspekci práce č. 251, par 3. se technické kontroly vysokozdvižných vozíků provádějí jednou za 12 měsíců. Společnost SEMAT je certifikovaným zkušebním místem dle normy ČSN 268805 a po objednávce provedou pracovníci revizi technického stavu s následným odstraněním případných závad. Další informace o nabízených strojích a souvisejících službách najdete na www.semathb.cz.

Publikováno: 10. 03. 2014

Kategorie: Technika

Autor: Adam

Tagy: manipulační technika | paletové vozíky | vysokozdvižené vozíky