Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Jídlo

Pankrácký Rynek – místo plné poctivých potravin

Záleží vám na tom, co jíte? V tom případě si skočte na Pankrácký Rynek. Ještě jste o něm neslyšeli? Na pražském Pankráci sice vyrostl teprve nedávno, ale již nyní se těší značnému zájmu lidí, kteří nedají dopustit na kvalitní potraviny. Za projektem stojí Filip Sajler, mediálně známá tvář a polovina televizního dua Kluci v Akci. Zajímá vás, co na vás na ploše 476 m2 čeká a proč se budete na Pankrácký Rynek rádi vracet?

Chcete si pochutnat na prvotřídním masu od zkušeného řezníka nebo na křupavém pečivu? I tyto poctivé potraviny najdete na Pankráckém Rynku. Projekt stojí na jednoduché filosofii – nabízet kvalitní suroviny s prokazatelným původem.

Pankrácký Rynek měl mít původně charakter farmářských trhů. Podle Filipa Sajlera však farmáři nemohou prodávat každý den a tak se skladba dodavatelů poněkud rozšířila. V žádném případě zde ale nenajdete průmyslovou produkci. Pankrácký Rynek čítá osm krámků a bistro. Najdete zde koloniál, ve kterém nakoupíte rýži, mléčné výrobky, koření… Sýraře, který prodává světové delikatesy. Nechybí ani zkušený řezník, rybářství, krámek s maloproducentským prodejem ovoce a zeleniny a květinářství, kam se budou třikrát týdně zavážet čerstvé květiny. A hned u vchodu na vaše smysly zaútočí vůně z regionálního rodinného pekařství.

Pankrácký Rynek 2

Během příštích měsíců zde přibudou další čtyři stánky, které budou fungovat jako farmářské trhy. Půjde o vítané zpestření pro stálé zákazníky, kteří si budou moct vybrat alternativy ke zboží v krámcích.

Co se týče zmíněného bistra, půjde o restauraci tzv. slow foodového typu. Kuchaři zde budou vařit ze všech surovin, které jsou na Pankráckém Rynku na prodej, což bude pro zákazníky svým způsobem inspirující. Na jídelním lístku se objeví deset až patnáct stálých položek, ale také denní a sezónní menu.

Tak co vy na to? Zajdete si na Pankrácký rynek pro poctivé potraviny k prodejcům, kteří vám rád prozradí vše o jejich původu a vysvětlí, jak je využít? Další informace najdete na www.pankrackyrynek.cz.