Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Jak získat výpis z registru dlužníků?

Dostat se dnes do svízelné finanční situace není vůbec složité. Peněženky Čechů drtí inflace a vyhlídky nejsou nijak růžové. Stále více lidí tak čelí nebývalému tlaku, přibývá neplatících dlužníků, exekucí a insolvencí. Možná je to i váš případ, anebo si jen nejste aktuálním stavem vlastní solventnosti stoprocentně jistí. Potřebné informace získáte prostřednictvím služby Registr Dlužníků. Jak funguje a kdy se vám bude hodit?

Co Registr Dlužníků nabízí?

Portál registrdluzniku.cz je databáze všech dostupných informací o dlužnících – obsahuje údaje o dluzích v podobě exekucí, probíhajících insolvenčních řízeních, ale také záznamy o nespolehlivých plátcích. Služba pracuje pouze s oficiálními zdroji dat, z nichž některé jsou zpoplatněné (především jde o záznamy z exekuční databáze, jež jsou zpoplatněné na základě vyhlášky č.329/2008 Sb.).

Službu využívají lidé, kteří si chtějí ověřit, jestli se k jejich jménu neváží negativní záznamy – mohou díky tomu předejít nepříjemnému zjištění, že nemají nárok na úvěr.

Druhou specifickou skupinou uživatelů jsou věřitelé, pro které Registr Dlužníků představuje možnost, jak výrazně snížit riziko související s poskytnutím úvěru osobě se špatnou platební morálkou.

Jak z Registru Dlužníků získat výpis?

Získání informací z registru dlužníků není vůbec složité. Jednoduše vyplníte údaje o vyhledávaném subjektu (celé jméno, případně rodné číslo nebo IČO) a po zaplacení získáte k dispozici výpis.

Jste v registru – a co teď?

Zjistili jste, že vaše jméno eviduje některý ze seznamu dlužníků a nemůžete proto získat úvěr? Možností, jak nepříjemnou situaci řešit, je několik a záleží na tom, v jakém stavu jsou vaše závazky.

Pokud jste již dlužnou částku uhradili, máte právo požádat o výmaz z daného registru. V opačném případě budete muset dluh splatit.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *