Jak získat výpis z registru dlužníků?

Jak získat výpis z registru dlužníků?

Dostat se dnes do svízelné finanční situace není vůbec složité. Peněženky Čechů drtí inflace a vyhlídky nejsou nijak růžové. Stále více lidí tak čelí nebývalému tlaku, přibývá neplatících dlužníků, exekucí a insolvencí. Možná je to i váš případ, anebo si jen nejste aktuálním stavem vlastní solventnosti stoprocentně jistí. Potřebné informace získáte prostřednictvím služby Registr Dlužníků. Jak funguje a kdy se vám bude hodit?

Co Registr Dlužníků nabízí?

Portál registrdluzniku.cz je databáze všech dostupných informací o dlužnících – obsahuje údaje o dluzích v podobě exekucí, probíhajících insolvenčních řízeních, ale také záznamy o nespolehlivých plátcích. Služba pracuje pouze s oficiálními zdroji dat, z nichž některé jsou zpoplatněné (především jde o záznamy z exekuční databáze, jež jsou zpoplatněné na základě vyhlášky č.329/2008 Sb.). Službu využívají lidé, kteří si chtějí ověřit, jestli se k jejich jménu neváží negativní záznamy - mohou díky tomu předejít nepříjemnému zjištění, že nemají nárok na úvěr. Druhou specifickou skupinou uživatelů jsou věřitelé, pro které Registr Dlužníků představuje možnost, jak výrazně snížit riziko související s poskytnutím úvěru osobě se špatnou platební morálkou.

Jak z Registru Dlužníků získat výpis?

Získání informací z registru dlužníků není vůbec složité. Jednoduše vyplníte údaje o vyhledávaném subjektu (celé jméno, případně rodné číslo nebo IČO) a po zaplacení získáte k dispozici výpis.

Jste v registru – a co teď?

Zjistili jste, že vaše jméno eviduje některý ze seznamu dlužníků a nemůžete proto získat úvěr? Možností, jak nepříjemnou situaci řešit, je několik a záleží na tom, v jakém stavu jsou vaše závazky. Pokud jste již dlužnou částku uhradili, máte právo požádat o výmaz z daného registru. V opačném případě budete muset dluh splatit.

Publikováno: 17. 09. 2022

Kategorie: Finance

Autor: Adam