Písek: Objevte krásy jihočeského centra kultury

Písek: Objevte krásy jihočeského centra kultury

Jižní Čechy nabízí nespočet turistických míst, která byste při svých toulkách neměli minout. Nedílnou součástí jihočeského panoramatu je třetí největší město v kraji. Třicetitisícový písek založil léta páně 1252 král Přemysl Otakar II a v 15. st. zastával funkci významné husitské bašty. Město si zažilo své během třicetileté války, kdy bylo zpustošeno. Netrvalo však dlouho a opět začalo vzkvétat. Dnes patří k významným kulturně-vzdělávacím centrům a bezesporu patří k nejkrásnějším českým městům.

Co je v Písku k vidění?

Důvodů, proč se vydat na pár dní za krásami Písku, je hned několik. Okouzlí vás panorama jedinečným pamětihodností, a to nejen ve městě samotném, ale i v jeho bezprostředním okolí. Pokocháte se architekturou domů s gotickými a renesančními jádry, navštívíte známý kostel Povýšení sv. Kříže a s obdivem pohlédnete na 74 m vysokou pozdně gotickou věž. Kolorit historických staveb umocňuje přítomnost zachovalé části městského opevnění, gotický hrad s palácem a prastarý gotický most vedoucí přes řeku Otavu. V okolí Písku zavítáte na prohlídku známého hradu Zvíkov, gotické tvrze v Kestřanech nebo na vycházku po naučných stezkách v Píseckých horách. Tím samozřejmě výčet turistických cílů ani zdaleka nekončí. Chcete-li však stihnout více výletů, budete se muset poohlédnout po ubytování v Písku. Prozradíme vám, kde najdete komfortní a přitom cenově dostupnou střechu nad hlavou.

Přijměte pozvání do hotelu Buly

Buly je hotel v Písku, přesněji v klidné části města nedaleko od Kamenného mostu a historického centra. V jeho blízkosti se nachází tenisový a fotbalový areál, bowling, zimní stadion a krytý i venkovní plavecký bazén. Vskutku příhodné místo pro milovníky aktivní dovolené. Hotel disponuje 170 lůžky v 1 – 4 lůžkových pokojích. Nechybí sociální zařízení, televizor a bezplatné wi-fi připojení. Stravovat se lze v 150 m vzdálené restauraci Na Ostrově či přilehlé restaurace Regina. Rozhodně nezapomeňte navštívit cca 200 m vzdálenou stylovou pivnici a restauraci Kozlovna. Další informace najdete na www.hotelbuly.cz.

Publikováno: 11. 12. 2015

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: hotel písek | ubytování písek