Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Písek: Objevte krásy jihočeského centra kultury

Jižní Čechy nabízí nespočet turistických míst, která byste při svých toulkách neměli minout. Nedílnou součástí jihočeského panoramatu je třetí největší město v kraji. Třicetitisícový písek založil léta páně 1252 král Přemysl Otakar II a v 15. st. zastával funkci významné husitské bašty. Město si zažilo své během třicetileté války, kdy bylo zpustošeno. Netrvalo však dlouho a opět začalo vzkvétat. Dnes patří k významným kulturně-vzdělávacím centrům a bezesporu patří k nejkrásnějším českým městům.

Co je v Písku k vidění?

Důvodů, proč se vydat na pár dní za krásami Písku, je hned několik. Okouzlí vás panorama jedinečným pamětihodností, a to nejen ve městě samotném, ale i v jeho bezprostředním okolí. Pokocháte se architekturou domů s gotickými a renesančními jádry, navštívíte známý kostel Povýšení sv. Kříže a s obdivem pohlédnete na 74 m vysokou pozdně gotickou věž. Kolorit historických staveb umocňuje přítomnost zachovalé části městského opevnění, gotický hrad s palácem a prastarý gotický most vedoucí přes řeku Otavu.

V okolí Písku zavítáte na prohlídku známého hradu Zvíkov, gotické tvrze v Kestřanech nebo na vycházku po naučných stezkách v Píseckých horách. Tím samozřejmě výčet turistických cílů ani zdaleka nekončí. Chcete-li však stihnout více výletů, budete se muset poohlédnout po ubytování v Písku. Prozradíme vám, kde najdete komfortní a přitom cenově dostupnou střechu nad hlavou.

Přijměte pozvání do hotelu Buly

Buly je hotel v Písku, přesněji v klidné části města nedaleko od Kamenného mostu a historického centra. V jeho blízkosti se nachází tenisový a fotbalový areál, bowling, zimní stadion a krytý i venkovní plavecký bazén. Vskutku příhodné místo pro milovníky aktivní dovolené.

Hotel disponuje 170 lůžky v 1 – 4 lůžkových pokojích. Nechybí sociální zařízení, televizor a bezplatné wi-fi připojení. Stravovat se lze v 150 m vzdálené restauraci Na Ostrově či přilehlé restaurace Regina. Rozhodně nezapomeňte navštívit cca 200 m vzdálenou stylovou pivnici a restauraci Kozlovna. Další informace najdete na www.hotelbuly.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *