Plastová okna jsou dobrou volbou. Jen si musíte správně vybrat!

Plastová okna jsou dobrou volbou. Jen si musíte správně vybrat!

Vybrat okna je kumšt. Prvním krokem je porovnávání materiálů rámů, následuje volba konkrétního systému. Pokud jste po zvážení specifických vlastností dřeva a hliníku došli k závěru, že vám nejvíce vyhovuje klasika v podobě plastu, neunáhlete se a pusťte se do průzkumu trhu. Kývnout na první nabídku je snadné a bezesporu pohodlné – zbrklé jednání se však většinou nevyplácí. Nechcete-li, aby vám po pár letech zbyly oči pro pláč, věnujte hledání ideálních plastových oken dostatek pozornosti.

Jak vybrat (plastová okna) a nepřebrat?

Při výběru plastových oken nerozhoduje pouze počet komor, ale i mnohé další faktory. K těm nejdůležitějším patří stavební hloubka (tloušťka okenního profilu – měří se z interiéru do exteriéru). A zatímco v minulosti byla běžná tzv. tříkomorová plastová okna, dnes je naprostým standardem komor pět. Neméně důležitá – a dost možná i důležitější než počet komor – jsou těsnění. Zatímco levná plastová okna mají těsnění dvě, dražší varianty bývají opatřeny těsněním trojitým, které zajišťuje lepší tepelnou i zvukovou izolaci. Zpozorněte také u provedení skla. Standard je dvojsklo, ovšem výrazně nižší tepelnou propustnost (o cca třetinu) má trojsklo. V minulosti se okny s trojitým sklem vybavovaly především nizkoenergetické a pasivní domy, dnes se stále častěji objevují i v bytových a panelových domech. A nezapomeňte si pohlídat kvalitu kování. Dobrou volbou je mechanismus s bezpečnostními body – kromě citelně jednodušší manipulace představuje mnohem větší překážku pro případného narušitele.

Plastová okna od Bartoše: Čisté linie, atraktivní design a kvalitní zpracování

Nižší rozpočet není překážkou. Kvalitní mohou být i levná plastová okna, což potvrzují i odborníci z firmy Bartoš CZ. Český dodavatel nabízí špičkové systémy i výrazně levnější okna, avšak přesto s velmi solidními parametry. Firma s více než dvacetiletou působností v oboru zajišťuje kompletní servis včetně bourání starých oken, montáže nového systému a začišťovacích zednických prací. Nedílnou součástí sortimentu jsou také moderní hliníková okna a dveře. Prohlédněte si je na www.plast-okna.cz a udělejte si vlastní názor.

Publikováno: 24. 05. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam