Češi nakupují v Německu. Zboží je kvalitnější a často i levnější

Češi nakupují v Německu. Zboží je kvalitnější a často i levnější

Jestlipak víte, že zboží stejné značky, ale mnohem vyšší kvality nakupují spotřebitelé v Německu za stejnou a často i nižší cenu než Češi? Například margarín od stejného výrobce s o 10 % vyšším obsahem tuku nebo Pepsi Cola slazenou cukrem namísto sirupu, který je ve složení výrobků pro český trh. Německé zboží je zkrátka lepší než české, alespoň tak zní verdikt odborníků z Vysoké školy chemicko-technologické, kteří odhalili rozdíly u třetiny zkoumaných potravin.

Proč je kvalita potravin a zboží tak rozdílná?

VŠCHT nebyla jediná, kdo se na kvalitu německých potravin zaměřil. Na kvalitativní rozdíly upozornila také Mladá fronta DNES a potravinářská komora. Podle některých ekonomů je Německo ve výhodě, protože nabízí mnohem větší trh, na kterém výrobci snáz rozpustí náklady na distribuci, dopravu a provoz prodejní sítě. Dalším důvodem je rozhodnutí výrobce s ohledem na specifika trhu. Pokud dojde k závěru, že Češi preferují levnější (a obvykle i méně kvalitní) složení, protože jim více chutná, nemá důvod vyrábět jinak. Češi jsou si situace vědomi, a proto paradoxně stále častěji jezdí na nákupy do Německa. Jen ve východním Bavorsku ročně utratí přes 2,5 miliardy korun. Nenakupují přitom jen potraviny, ale také oblečení, drogistické zboží a další výrobky. K hlavním důvodům, proč Češi nedají na německé zboží dopustit, je vyšší kvalita a srovnatelná nebo nižší cena.

Německé potraviny a drogerii seženete i přes internet

Ale co když nebydlíte v pohraničí, neumíte německy nebo jen nechcete ztrácet čas nakupováním? V tom případě seženete německé potraviny i jiné zboží ve specializovaném e-shopu NěmeckýEshop.cz. Prodejce nabízí kvalitní německé zboží za velmi příznivé ceny. Veškeré produkty pochází z Německa a ceny jsou nastaveny tak, aby se nákup vyplatil. Sortiment se stále rozšiřuje a již nyní v něm nechybí ani německá drogerie. Pokud v nabídce nenajdete to, co hledáte, prodejce vám rád vyhoví individuálně.

Publikováno: 13. 03. 2016

Kategorie: Strava

Autor: Adam

Tagy: německá drogerie | německé potraviny | německé zboží