Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Plenková dermatitida u seniorů je poměrně častá. Jak pomoci od vzniklých problémů?

Bohužel plenková dermatitida se netýká pouze děti v kojeneckém a batolecím věku. Tyká se i seniorů. I když nás reklamy umí přesvědčit, že pleny pro dospělé či děti zajistí dokonalou absorpční vlastnost a suchou pokožku, není to tak úplně pravda. Jednoduše žádná plena nedokáže zajistit, aby moč nepřišla do kontaktu s pokožkou. A pokud je moč delší čas v kontaktu s kůží, bakterie napadají podrážděnou pokožku a vzniká plenková dermatitida. Plenková dermatitida u seniorů může značně potrápit, prozradíme vám, jak s ní bojovat.

Jak pomoci od potíží

Co dermatitidu způsobuje, je tedy jasné. A je zajisté vhodné, abyste pleny u dětí měnili co dvě hodiny. U seniorů doporučujeme měnit alespoň 5x za 24 hodin. V případě potřeby samozřejmě vícekrát. A pokud to jde a je to přece jen možné, nepoužívejte vlhčené ubrousky, a to jak u seniorů, tak i u dětí. Obsahují zbytečné chemikálie, které dráždí pokožku. Lepší je pokožku umýt žínkou.

Léčba plenkové dermatitidy většinou spočívá v zabránění kontaktu stolice a moči s pokožkou, proto plenky často měňte. Doporučuje se používat pleny o číslo větší. Mají větší absorpční vlákno. V případě omývání pokožky nikdy nedřete ručníkem. Použijte jemnou látku a jemným poklepem kůži utírejte. Pokud lze, nechte kůži chvíli bez plenky. Na vzniklé potíže aplikujte mast s oxidem zinečnatým. Po zaléčení je vhodné používat krém na opruzeniny u dospělých. Společnost Dermaguard nabízí bariérové krémy, které pokožku zvláční a zajistí ochranný film.

Jak na opruzeniny pod prsy

Opruzeniny pod prsama jsou ve většině případů tabu. Ženy o nich nerady mluví a řeší potíže v tichosti. Pot, nedostatek vzduchu, horko – to vše, při vzájemném působení, způsobuje opruzeniny. Bohužel se jedná o bolestivé potíže, které se znásobují při nošení podprsenky, která v zasažených místech dře. Ovšem není třeba klesat na mysli, protože léčba opruzenin nebývá nikterak náročná. Jak na opruzeniny pod prsama? Ze všeho nejdříve poskytněte kůži dostatečnou hygienu. Stačí ji umýt teplou vodou a osušit pomocí poklepání, nikoli dření. Vhodné je také nenošení podprsenky, alespoň doma. V případě, že je opruzenina lehká, můžete použít dětský pudr nebo bariérový krém Dermaguard.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *