Pojištění odpovědnosti pilotů: Kryje škody, které způsobíte na cizím letadle

Pojištění odpovědnosti pilotů: Kryje škody, které způsobíte na cizím letadle

Propadli jste létání? Letectví je bezesporu vzrušující koníček, který nabízí jedinečné zážitky. Na druhou stranu jde o poměrně rizikový sport. Pomineme-li leteckou katastrofu, v rámci které dojde k totální destrukci letadla, může i menší nehoda způsobená tvrdším přistáním přijít na nemalou částku. Pokud létáte ve vypůjčeném stroji, máme pro vás dobrou zprávu. Pojišťovna ERGO nabízí pojištění pilota s velmi zajímavými parametry.

Pojištění je vhodné pro piloty i instruktory

Pojištění odpovědnosti pilotů slouží ke krytí škod, kterých se pojištěnec dopustí na zapůjčeném stroji. Je určeno pilotům i instruktorům. V případě, že dojde ke škodám způsobeným žákem, pojišťovna škody uhradí. ERGO nabízí velký rozsah pojistného plnění - od 50 000 Kč do 600 000 Kč. Podmínkou je spoluúčast 10 %. Pojištěnci postupem času získávají slevu (s ohledem na počet prokázaných nalétaných hodin), a to až do výše 20 %. Pokud vás zajímají podrobnější informace, podívejte se na pojistní částky pro pojištění pilotů. pojisteni-pro-piloty Pojištění pilotů je k mání ve dvou variantách – Standard (bez připojištění finančních škod) a Plus (s pojištěním finančních škod). Délka trvání je volitelná na dobu určitou a neurčitou s automatickým prodlužováním bez nutnosti podepisování nové smlouvy.

Pojistit se můžete okamžitě

ERGO umožňuje sjednání pojištění pilotů přes internet. Vyřízení je rychlé a zabere vám jen několik minut. Provedete-li platbu kartou, pojištění nabude platnosti okamžitě a vy budete moct vyrazit vzhůru do oblak s pocitem, že za případné škody zodpovídá pojišťovna. Pojištění se vztahuje na letadlo, které je registrováno v některé z členských zemí Mezinárodní organizace pro civilní letectví. Letadlo zároveň nesmí být ve vlastnictví pojištěného.