Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Uncategorized

Pořiďte si 25 kg pytel posypové soli a ukažte náledí prostředníček

Tak tohle nikdo nečekal! Českou republikou pořádně zacloumala ledovka, která se objevila letos v listopadu. Vyzkoušeli jsme si bruslení mimo stadion či rybník a ti méně šťastní to odnesli se zlomeninami všeho druhu. Doprava byla ochromena a silničáři měli do dělat, aby vše uvedly do normálu. Naštěstí je pryč a nám nezbývá, než se napříště lépe připravit. Ranní mrazíky vysoká vlhkost vzduchu představuje kombinaci, která vždy vyústí v námrazu. Naštěstí nejde o nic, co by nevyřešila posypová sůl!

Jak se bavit ledové plochy, která se objevila na chodníku před vašim domem nebo na příjezdové cestě? Chopte se pytle se solí a dejte se do práce. Objednat si ji můžete z pohodlí domova na www.sul-posypova.cz, a to v praktických 25 kg baleních. Při objednávce celé palety (40 pytlů) nebudete muset hradit poštovné. Máte pocit, že tolik soli nezužitkujete? Domluvte se se svými sousedy a objednejte si ji společně.

Složení posypové soli

Posypová sůl se z 98 % skládá z NaCl s proti-spékavou úpravou a zbylou část tvoří K4Fe (CN)6. Zrnitost od 0 – 5 mm zaručuje okamžitou a dlouhodobou účinnost. Výrobce doporučuje cca 10 – 20 g soli na metr čtvereční. 25 kg posypové soli vám tak vystačí na 125 až 250 metrů čtverečních.

Proč je posypová sůl levnější než kuchyňská?

Zarazila vás příjemná cena? Pokud byste se rozhodli solit chodníky běžnou kuchyňskou solí, pravděpodobně byste se „nedoplatili“. Posypová sůl má sice téměř identické složení jako ta, kterou používáme v kuchyni, nicméně obsahuje příměsi a nečistoty, za které by vám trávící trakt nepoděkoval.

Co se týče účinnosti, je omezena tzv. eutektickým bodem, který je -21°C. V praxi se ale posypová sůl využívá do teploty cca -7°C, protože voda z roztátého ledu snižuje koncentraci chloridu sodného. Jakmile toto opatření přestane fungovat, použijte štěrk nebo jiný hrubý materiál.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.