Potřebujete kalibry pro kovovýrobu? Víme, kde je najdete ve špičkové kvalitě a za dobrou cenu

Potřebujete kalibry pro kovovýrobu? Víme, kde je najdete ve špičkové kvalitě a za dobrou cenu

Firma Michovsky –TOOLS se specializuje na dodávky kontrolních kalibrů a měrek. Kalibry firma dodává pro všechny typy závitů. Firma nabízí kompletní sortiment kalibrů, včetně NPTF, UNJ, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC či Rp.

Vyznáte se v kalibrech?

Rozhodně si nepleťte kalibry s měřidly. Kalibr totiž není klasické měřidlo, ale slouží k porovnávání. Umožňuje snadnou kontrolu vnějších i vnitřních rozměrů. V kovovýrobě je nepostradatelným pomocníkem, který zrychluje výrobní i kontrolní procesy a pomáhá rychle odhalit výrobní zmetky. Kalibr je schopny kontrolovat rozměr, tvar i polohu. Ve strojírenství se kalibry používají v hromadné výrobě. Často má kalibr dvě strany – jedna potvrzuje, že je výrobek správný, druhá odhalí zmetek. Pro vysvětlení může jít o klasický váleček. Když se výrobek do otvoru nevejde, jde o zmetek, když ano, výrobek je v pořádku. Kvalitní kalibry musí mít neměnný tvar. Proto se vyrábí z kvalitních ocelí s minimálními deformacemi při tepelném zpracování. TIP: Kvalitní kalibry pro kovovýrobu najdete na https://www.kalibry.cz/.

Typy kalibrů

Ve strojírenské výrobě se používá několik typů kalibrů. Operační kalibry jsou jednoúčelové pro kontrolu rozměrů konkrétního výrobku. Dalšími typy kalibrů jsou hladké kalibry pro poměřování délkových rozměrů, válečkové kalibry k měření vnitřních rozměrů (mohou být jednostranné i oboustranné, najdete je na https://www.kalibry.cz/kalibry/valeckove-kalibry/), třmenové kalibry pro měření venkovních rozměrů (opět jsou jednostranné i oboustranné) a kalibry tvarové. Tvarových kalibrů je více druhů. Používají se k měření závitů, ozubení a ke kontrole dalších tvarů.

Kalibry Michovský TOOLS

Společnost Michovský TOOLS je dodavatelem všech typů univerzálních kalibrů. Většina je skladem, a tedy k okamžitému dodání. V případě zájmu ze strany zákazníka je jakýkoliv kalibr možné dodat s inovativním povrchem, který zcela podstatně prodlouží životnost kalibru. Jde o DLC povlak. Firma dodává válečkové i třmenové kalibry, nastavovací kroužky, závitové kalibry a kroužky všech typů i závitové kalibry s měřením hloubky závitu.

Publikováno: 22. 06. 2020

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam