Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Technika

Potřebujete opravdu přesnou váhu?

Neobejdete se ve svém provozu bez přesného vážení? Tak si pořiďte přesnou váhu. Víme, kde ji seženete!

Bez přesného vážení se neobejde řada oborů. Vážíme nejenom potraviny a suroviny pro jejich přípravu, ale také drahé kovy, léky, chemické přísady, stavební materiál, automobily i kojence. Váží se v gastroprovozovnách, obchodech, skladech, průmyslových provozech, laboratořích i v domácnostech. Zvážit jinými slovy můžeme téměř cokoliv. Disponujeme-li tedy vhodnou vahou.

Co chcete vážit?

Při výběru váhy je třeba zodpovědět několik hlavních otázek. První se týká jejího účelu, tedy charakteru váženého zboží či materiálu. Na trhu najdeme váhy osobní, prodejní, gastro, balíkové, závěsné, lékařské, laboratorní, analytické, nájezdové, paletové, kontrolní, kapesní, kojenecké a mohli bychom pokračovat. Buďme ale konkrétní.

Váhy do obchodu? Prodejní i obchodní

Sháníte-li například váhu do obchodu, měli byste vybírat v segmentu prodejní váhy. Ale také váhy obchodní, počítací poměrové, váhy s tiskem etiket či váhy s výpočtem ceny. Ano, to jsou váhy, na kterých váží třeba řezníci v rámci pultového prodeje v supermarketech.

Jeřábové, balíkové a paletové

Rozdíly mezi jednotlivými vahami, jak jste si jistě všimli, většinou prozrazují jejich názvy. K vážení zásilek logistickým a přepravním společnostem (ale nejenom jim) slouží váhy balíkové. Těžká, a to až dvacetitunová břemena zavěšená na jeřábech zváží jeřábové váhy. V laboratořích mají své místo váhy laboratorní, k vážení palet slouží paletové váhy.

Zaměřeno na přesnost

Váha samozřejmě musí být přesná, respektive by měla být. Na eshopu vahy-vahy.cz je přesnost (dílek) jednotlivých vah uváděna v parametrech výrobku. U jedné z nabízených gastrovah se například setkáte s informací přesnost (dílek): 2 gramy. Tato váha má tedy přesnost plus mínus dva gramy, což je velmi slušné.

Obraťte se na odborný personál

Dalšími parametry, jimiž byste se při výběru váhy měli zaobírat, je váživost váhy a zda potřebujete váhou cejchovanou (úředně ověřenou) či necejchovanou. Myslete však i na prostředí, v němž vaše váha bude vážit a způsob jejího napájení. Nebo se ještě lépe obraťte na personál výše zmíněného e-shopu (vahy-vaha.cz) a ten vám zcela jistě vybere váhu, která co nejlépe splní vaše požadavky.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *