Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Prázdná peněženka těsně před výplatou? Vyzkoušejte speciální půjčku!

Také vám to zase pro jednou nevyšlo? Peněženka zeje prázdnotou a na bankovním účtu vymeteno jakbysmet. Nepropadejte panice, nejste jediní. Rozpočet není nafukovací a stačí, když ho nabourá pár nečekaných výdajů. Co si však počít v případě, kdy je do výplaty poměrně daleko (aneb relativita času v praxi – také vám těch pár dní připadá nekonečných?) a nechcete o půjčku žádat své blízké? Řešení je prosté, poohlédněte se po krátkodobé půjčce, kterou „zalepíte“ díru v rozpočtu a přečkáte dobu, která vám zbývá do výplaty.

Produkt k nám dorazil ze severu

Půjčka před výplatou patří mezi nejoblíbenější úvěrové produkty vůbec a to nejen u nás, ale i v zahraničí. Jako první je začaly poskytovat nebankovní instituce ve Skandinávii, kde obyvatelé velmi často řešili finanční deficit. Důvod byl prostý – mnoho zdejších firem využívá systém odměn a zaměstnanci proto netuší, jaká bude v daném měsíci jejich přesná mzda. A je to právě půjčka před výplatou, která jim vytrhla trn z paty. Její vyřízení je jednoduché a rychlé a produkt je většinou zpoplatňován dle fixních tabulek. Odpůrci složitého přepočítávání úroků si přijdou na své – každý klient předem ví, jak vysokou částku bude muset vrátit.

Krátkodobé úvěry, které slouží k překlenutí kritického období před výplatou, mají k dispozici také čeští klienti. V nebankovním sektoru působí hned několik společností, které nabízí půjčky bez registru a to většinou v řádu několika tisíc korun a splatností několika týdnů s možností prodloužení.

Půjčka vám udělá dobrou službu, pokud nepodceníte výběr věřitele

Půjčka před výplatou je v mnoha ohledech výhodnější než jiné krátkodobé úvěry. Nechcete-li se vázat na kontokorent nebo kreditní kartu, pak jistě pomůže i vám. Tak jako tak si nezapomeňte prověřit vybraného věřitele a přečíst smluvní podmínky. I malá částka se může kvůli „neviditelným“ poplatkům vyšplhat na velmi vysokou sumu. V případě prověřených institucí se samozřejmě ničeho bát nemusíte.