Prázdná peněženka těsně před výplatou? Vyzkoušejte speciální půjčku!

Prázdná peněženka těsně před výplatou? Vyzkoušejte speciální půjčku!

Také vám to zase pro jednou nevyšlo? Peněženka zeje prázdnotou a na bankovním účtu vymeteno jakbysmet. Nepropadejte panice, nejste jediní. Rozpočet není nafukovací a stačí, když ho nabourá pár nečekaných výdajů. Co si však počít v případě, kdy je do výplaty poměrně daleko (aneb relativita času v praxi – také vám těch pár dní připadá nekonečných?) a nechcete o půjčku žádat své blízké? Řešení je prosté, poohlédněte se po krátkodobé půjčce, kterou „zalepíte“ díru v rozpočtu a přečkáte dobu, která vám zbývá do výplaty.

Produkt k nám dorazil ze severu

Půjčka před výplatou patří mezi nejoblíbenější úvěrové produkty vůbec a to nejen u nás, ale i v zahraničí. Jako první je začaly poskytovat nebankovní instituce ve Skandinávii, kde obyvatelé velmi často řešili finanční deficit. Důvod byl prostý – mnoho zdejších firem využívá systém odměn a zaměstnanci proto netuší, jaká bude v daném měsíci jejich přesná mzda. A je to právě půjčka před výplatou, která jim vytrhla trn z paty. Její vyřízení je jednoduché a rychlé a produkt je většinou zpoplatňován dle fixních tabulek. Odpůrci složitého přepočítávání úroků si přijdou na své – každý klient předem ví, jak vysokou částku bude muset vrátit. Krátkodobé úvěry, které slouží k překlenutí kritického období před výplatou, mají k dispozici také čeští klienti. V nebankovním sektoru působí hned několik společností, které nabízí půjčky bez registru a to většinou v řádu několika tisíc korun a splatností několika týdnů s možností prodloužení.

Půjčka vám udělá dobrou službu, pokud nepodceníte výběr věřitele

Půjčka před výplatou je v mnoha ohledech výhodnější než jiné krátkodobé úvěry. Nechcete-li se vázat na kontokorent nebo kreditní kartu, pak jistě pomůže i vám. Tak jako tak si nezapomeňte prověřit vybraného věřitele a přečíst smluvní podmínky. I malá částka se může kvůli „neviditelným“ poplatkům vyšplhat na velmi vysokou sumu. V případě prověřených institucí se samozřejmě ničeho bát nemusíte.

Publikováno: 07. 10. 2013

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: půjčka bez registru | půjčka před výplatou