Trička s krátkým rukávem: víte, proč jsou hitem podzimu a zimní sezóny?

Trička s krátkým rukávem: víte, proč jsou hitem podzimu a zimní sezóny?

Jedním ze základních kusů každého prádelníku či šatníku jsou trička s krátkým rukávem. V dnešní době si je můžeme koupit nejen v obchodech specializovaných na prodej oblečení, ale i v supermarketech, obchodech se smíšeným zbožím, na tržištích a hlavně na internetu. Lidé si oblíbili  nejen značková trička, které upozorňují na sociální  skupinu, k níž se hlásí,, ale také trička neznačková. Ty jsou jednoduchým, ale důležitým kouskem šatníku, který lze snadno sladit s ostatním oblečením.

Trend vlastního potisku je na vzestupu

Stále oblíbenější se stává  potisk trička podle vlastního návrhu. To zaručuje originalitu, a odkazuje na osobitý  životní styl. Využívají ho nejen jednotlivci, ale i firmy. Ra si například  může  nechat vyrobit takzvaný merch, tedy  nechat si na zakázku potisknout  určitý počet triček pro zaměstnance, nebo pro příznivce svého výrobku.

Cenové rozpětí u triček je často překvapivé

Není problém koupit  obyčejné tričko i pod 100 korun. Otázkou je, zda bude jen spotřebním zbožím nebo zda má podpořit image firmy a jejích zaměstnanců. Při volnočasové aktivitě asi nebudete dbát na to, co máte na sobě. Ale pokud jde o vaši profesi, je na místě vypadat skutečně dobře. Nemluvě o tom, že šaty dělají člověka a výrazně zvyšují sebevědomí. A pokud jste obchodník tak určitě víte, že štěstí přeje připraveným. Některé světové značky jsou ochotny požadovat za tričko s vlastním logem i 10 000 korun. Avšak zaručí vám vysoká cena nesrovnatelný rozdíl kvality výrobku, nebo se jedná  o pouhý snobismus?

Pojďme se podívat, z jakých materiálů se trička vyrábí

Na trhu je aktuálně mnoho materiálů, které se liší cenou, vlastnostmi a hlavně celkovým dojmem, který  budí. Výrobci také dost často textilní suroviny mixují, aby dosáhli lepších vlastností tkaniny Nejrozšířenější materiály jsou:
  1. 100% bavlna - přírodní textilní vlákna.
  2. 100% polyester - syntetická textilní vlákna.
  3. 50% bavlna 50% polyester (poměr se může lišit) - smíšená textilní vlákna.

Pokud chcete vhodné sportovní oblečení, máme pro vás tip

Stále populárnější možností jsou takzvané funkční materiály. Většinou se jedná o polyesterové nebo polypropylenové materiály, ale mohou být použité i směsi jiných materiálů. Tyto textilní sloučeniny vám zajistí větší pohodlí a hlavně odvádí teplo. Proto se při zvýšené aktivitě tolik nezapotíte. Většina profesionálních sportovců využívá  oblečení právě z těchto materiálů. Kdo by například neznal Ester Ledeckou, která funkční oblečení přímo propaguje v televizních reklamách. Myslíte si, že by to dělala, kdyby to nebyla pravda?

Konopné textilní vlákno jako oděvní materiál budoucnosti

Kromě výroby léčivých produktů slouží konopí také k výrobě oblečení a obuvi. Pokud jste typ člověka, co si potrpí na ekologický materiál,  bude pro vás oblečení z jeho vláken jako dělané. Tkanina z tohoto materiálu v létě chladí a v zimě zahřeje. Navíc díky antimikrobiálním vlastnostem zůstane déle svěží.

Máte doma plnou skříň starého oblečení, které nenosíte? Udělejte dobrý skutek!

Pokud nevíte, jak naložit s přebytečným oblečením ve vašem šatníku, najděte v okolí vašeho bydliště oranžový kontejner určený pro textilní materiál a odložte ho do něj. Podpoříte tak  peněžně i materiálně vybrané neziskové organizace. Vyčištěním šatníku tak můžete udělat radost nejen sobě, ale i druhým. Oblečení z kontejnerů je vybírané každé 2-3 týdny a poté  odvezeno do skladu, kde se třídí. Část oblečení je darovaná na charitu a zbytek, který již není vhodný k nošení putuje dále a bývá použito například na výrobu čistících hadrů, výplní autosedaček apod. Tento způsob zpracování nepotřebného textilu je rozhodně skvělý nápad. Jaký je váš názor? Napište nám do komentáře!

Publikováno: 07. 12. 2020

Kategorie: Móda

Autor: Adam