Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Móda

Trička s krátkým rukávem: víte, proč jsou hitem podzimu a zimní sezóny?

Jedním ze základních kusů každého prádelníku či šatníku jsou trička s krátkým rukávem. V dnešní době si je můžeme koupit nejen v obchodech specializovaných na prodej oblečení, ale i v supermarketech, obchodech se smíšeným zbožím, na tržištích a hlavně na internetu. Lidé si oblíbili  nejen značková trička, které upozorňují na sociální  skupinu, k níž se hlásí,, ale také trička neznačková. Ty jsou jednoduchým, ale důležitým kouskem šatníku, který lze snadno sladit s ostatním oblečením.

Trend vlastního potisku je na vzestupu

Stále oblíbenější se stává  potisk trička podle vlastního návrhu. To zaručuje originalitu, a odkazuje na osobitý  životní styl. Využívají ho nejen jednotlivci, ale i firmy. Ra si například  může  nechat vyrobit takzvaný merch, tedy  nechat si na zakázku potisknout  určitý počet triček pro zaměstnance, nebo pro příznivce svého výrobku.

Cenové rozpětí u triček je často překvapivé

Není problém koupit  obyčejné tričko i pod 100 korun. Otázkou je, zda bude jen spotřebním zbožím nebo zda má podpořit image firmy a jejích zaměstnanců. Při volnočasové aktivitě asi nebudete dbát na to, co máte na sobě. Ale pokud jde o vaši profesi, je na místě vypadat skutečně dobře. Nemluvě o tom, že šaty dělají člověka a výrazně zvyšují sebevědomí. A pokud jste obchodník tak určitě víte, že štěstí přeje připraveným.

Některé světové značky jsou ochotny požadovat za tričko s vlastním logem i 10 000 korun. Avšak zaručí vám vysoká cena nesrovnatelný rozdíl kvality výrobku, nebo se jedná  o pouhý snobismus?

Pojďme se podívat, z jakých materiálů se trička vyrábí

Na trhu je aktuálně mnoho materiálů, které se liší cenou, vlastnostmi a hlavně celkovým dojmem, který  budí. Výrobci také dost často textilní suroviny mixují, aby dosáhli lepších vlastností tkaniny

Nejrozšířenější materiály jsou:

  1. 100% bavlna – přírodní textilní vlákna.
  2. 100% polyester – syntetická textilní vlákna.
  3. 50% bavlna 50% polyester (poměr se může lišit) – smíšená textilní vlákna.

Pokud chcete vhodné sportovní oblečení, máme pro vás tip

Stále populárnější možností jsou takzvané funkční materiály. Většinou se jedná o polyesterové nebo polypropylenové materiály, ale mohou být použité i směsi jiných materiálů. Tyto textilní sloučeniny vám zajistí větší pohodlí a hlavně odvádí teplo. Proto se při zvýšené aktivitě tolik nezapotíte.

Většina profesionálních sportovců využívá  oblečení právě z těchto materiálů. Kdo by například neznal Ester Ledeckou, která funkční oblečení přímo propaguje v televizních reklamách. Myslíte si, že by to dělala, kdyby to nebyla pravda?

Konopné textilní vlákno jako oděvní materiál budoucnosti

Kromě výroby léčivých produktů slouží konopí také k výrobě oblečení a obuvi. Pokud jste typ člověka, co si potrpí na ekologický materiál,  bude pro vás oblečení z jeho vláken jako dělané. Tkanina z tohoto materiálu v létě chladí a v zimě zahřeje. Navíc díky antimikrobiálním vlastnostem zůstane déle svěží.

Máte doma plnou skříň starého oblečení, které nenosíte? Udělejte dobrý skutek!

Pokud nevíte, jak naložit s přebytečným oblečením ve vašem šatníku, najděte v okolí vašeho bydliště oranžový kontejner určený pro textilní materiál a odložte ho do něj. Podpoříte tak  peněžně i materiálně vybrané neziskové organizace. Vyčištěním šatníku tak můžete udělat radost nejen sobě, ale i druhým.

Oblečení z kontejnerů je vybírané každé 2-3 týdny a poté  odvezeno do skladu, kde se třídí. Část oblečení je darovaná na charitu a zbytek, který již není vhodný k nošení putuje dále a bývá použito například na výrobu čistících hadrů, výplní autosedaček apod.

Tento způsob zpracování nepotřebného textilu je rozhodně skvělý nápad.

Jaký je váš názor? Napište nám do komentáře!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *