Přenosný party stan přijde vhod na zahradě, ale také v byznysu nebo na sportovní akci

Přenosný party stan přijde vhod na zahradě, ale také v byznysu nebo na sportovní akci

Když není k dispozici altán či pergola, spolehlivě je zastoupí party stan. Ale aby odolal rozmarům počasí a bez zbytečných kompromisů splnil svůj účel, musí mít pevnou konstrukci a kvalitní plachtu z nepromokavého materiálu. V jakých dalších situacích vám party stan přijde vhod a čím byste se měli řídit při hledání toho správného typu?

Ochrana před počasím, i když jste mimo domov

Přenosné stany vnímáme jako praktické příslušenství na zahradu a spousta lidí na ně nedá dopustit ani v podnikání – vhodně zvolený typ poslouží také jako reklamní stánek na výstavišti nebo prodejní stánek na veřejné akci. A ani tím výčet praktického využití nekončí. Stačí zapojit kreativitu a využijete jej také v rámci jiných aktivit, třeba při sportu. Své o tom vědí například příznivci cyklokrosových soutěží, kteří mnohdy party stavy využívají jako servisní zázemí. Anebo při after party po vyhraném závodě :-)

Ocelová, nebo hliníková konstrukce?

Party stany označují hned několik druhů konstrukcí. Pokud hledáte lehký, ale přesto velmi pevný profil, vsaďte na hliník. Jeho výhodou je prakticky nekonečná životnost. Ekonomickou volbou je party stan s ocelovými profily, které však mají tendenci lehce korodovat. Oba typy konstrukcí najdete například u specializovaného prodejce expodum.cz, který je nabízí v nůžkovém provedení (výhodou je rychlé a nenáročné rozložení i demontáž) a s nepromokavou polyesterovou střechou (na výběr je 6 barev) o tloušťce 0,9mm. Když jsou stany řádně ukotveny, odolají nárazům větru až do rychlosti 30 km/h. Ještě o něco odolnější (do rychlosti 40 km/h) jsou stany s hexagonou konstrukcí. Dodávají se společně se bočními plachtami zakrývajícími tři boční stěny. Party stany se vyrábí v různých rozměrových variantách. Hliníková i ocelová konstrukce jsou k mání v rozměrech 3×3 m, 3×4,5 m a 6×3 m. Složené se vejdou do auta, což je skvělá zpráva pro každého, kdo potřebuje skutečně mobilní přístřešek.

Publikováno: 18. 02. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam