Přerůstá vám účetnictví přes hlavu? Svěřte ho profesionálům!

Přerůstá vám účetnictví přes hlavu? Svěřte ho profesionálům!

Podnikání či svobodné povolání s sebou nese nemalou míru svobody. Umožňuje se věnovat činnosti, která vás opravdu zajímá a naplňuje, organizujete si pracovní dobu a volíte si případnou specializaci. Můžete se zcela samostatně rozhodovat a plánovat si dovolenou podle svých představ. A nechcete-li být na všechno sami, vždy najdete zaměstnance vhodné na danou pozici. Nebo také můžete delegovat část agendy na někoho jiného. Zároveň se ale na podnikání váže i celá řada povinností.

Daně se týkají každého ekonomicky činného občana i obchodních společností

Jednou z věcí, které se nevyhnete, když vyděláváte peníze, jsou daně. Za zaměstnance řeší zpracování daňových přiznání i placení daní a povinného pojištění zaměstnavatel, jakmile ale podnikáte nebo se věnujete jiné samostatně výdělečné činnosti, jste v tomto směru na všechno sami. A právě vedení účetnictví a zpracování daňových přiznání je pro mnohé podnikatele opravdovou noční můrou.

Proč je vedení účetnictví tak náročné?

Pravidla pro vedení účetnictví a zpracování daňových přiznání se v České republice velice často mění. A bez ohledu na to, zda se jedná o komplexní novelizaci nebo jen zdánlivě drobné odchylky od předchozí úpravy, i malé opomenutí může znamenat velké problémy. Ten, kdo není odborníkem na daňové poradenství, si proto jen těžko zvládá udržet přehled v aktuálně platné úpravě. Pokud se chcete naplno věnovat svému oboru, pravděpodobně přitom nenajdete dost času na důkladné a soustavné studium další problematiky. A navíc v případě, kdy se přesto rozhodnete vést účetnictví sami, zabere vám mnoho hodin samotné zpracování jednotlivých položek.

Proč se vyplatí daňové poradenství?

Vedete-li si účetnictví osobně, nesete plnou zodpovědnost za veškerá pochybení. Jakmile daňová kontrola odhalí chybu ve vedení účetnictví, sankcím se nevyhnete. A výše pokut i případných penále je nezřídka opravdu citelná. Pokud ale svěříte vedení účetnictví a zpracování daňových přiznání profesionálům, odpovědnost za správnost nesou na svých bedrech oni. Opravdoví specialisté na daňové poradenství jsou navíc skvěle obeznámeni s daňovou i související problematikou a dokáží zajistit, abyste neodvedli ani korunu do státní kasy zbytečně. A také pomohou vyřešit případné spory s finančním úřadem.

Kde najít spolehlivou firmu, která se o daně perfektně postará?

Rozhodli jste se svěřit svou daňovou agendu odborníkům, kteří se vám budou opravdu věnovat a nenechají vás na holičkách ani v ošemetných situacích? Pak je tou pravou volbou firma Moneus, v jejíž kanceláři pracují specialisté na účetnictví, daně i právo. Daňové poradenství Moneus poskytne jistotu a bezpečí malým firmám i korporacím. A pomůže i při nalézání řešení jednotlivých obchodních transakcí.

Publikováno: 08. 07. 2020

Kategorie: Finance

Autor: Adam