Při opravě komunikace se neobejdete bez dopravního značení

Při opravě komunikace se neobejdete bez dopravního značení

Chystáte se na opravu silnice nebo příjezdové komunikace k vašemu domu? Pak budete potřebovat projekt dopravně inženýrského opatření (tzv. DIO), který následně odsouhlasí odbor dopravy. Poté se můžete pustit do práce, ovšem pouze za předpokladu, že v místě nainstalujete patřičné dopravní značení. Ale kde se po něm poohlédnout? Značky si můžete koupit i pronajmout, což je pro jednorázovou akci mnohem výhodnější.

Vyhraďte si dostatek času na vyřizování

Bez ohledu na to, zda budete realizovat opravu příjezdové cesty, nebo veřejné komunikace, musíte v prvé řadě zajistit všechny potřebné doklady. Zmíněný projekt dopravně inženýrského opatření musí schválit a potvrdit příslušný orgán PČR. Počítejte však s tím, že to může nějakou dobu trvat. S prací lze začít až v momentě, kdy budete mít všechny dokumenty v pořádku.

Kdo vám prodá/pronajme dopravní značení?

Představa, že dopravní značení seženete v hobby marketu, je poněkud úsměvná. Takto to bohužel nechodí, ale nic vám nebrání v tom, abyste se obrátili na některého ze specializovaných prodejců. Například na společnost TOP Znak, která zajišťuje prodej i pronájem dopravní značky, a navíc vám vyjde vstříc i v souvislosti s dalšími prvky – semafory, zpomalovacími prahy, dopravními zrcadly, parkovacími zábranami apod. TOP Znak zároveň aplikuje vodorovné dopravní značení, a to ručně i strojově. Vše v souladu s technologickými podmínkami, které jsou předpokladem kvalitního a dlouhotrvajícího výsledku.

Kdo dopravní značení nainstaluje?

Dopravní značení musí být nainstalováno v souladu s předpisy. Musí odpovídat projektu a neomezovat provoz. Ani s tím si však nemusíte lámat hlavu, protože se o vše postará firmy, která vám značky pronajme. Pokud vás zajímají bližší informace o službách, aktuální ceny a reference spokojených klientů, pokračujte na www.topznak.cz.

Publikováno: 17. 12. 2017

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam

Tagy: dopravní značení | pronájem dopravní značky