Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Při výběru půjčky buďte ostražití!

S rostoucí poptávkou po půjčkách jde ruku v ruce i jejich nabídka. Bankovní i nebankovní společnosti svádí tvrdý konkurenční boj a snaží se ulovit co nejvíce zákazníků. Rozšiřují portfolio produktů a nabízí široké spektrum půjček, které se liší dostupností i výší úvěrového rámce. Stojíte-li před důležitým rozhodnutím a nevíte, pro který z nabízených úvěrů se přiklonit, dejte si na čas. V případě půjček je totiž rozvaha skutečně na místě. Nevhodná volba vás může stát desítky tisíc navíc a kromě toho i spoustu komplikací. Prozradíme vám, čeho se při výběru vyvarovat a na co si dát pozor.

Skutečně půjčku potřebujete a budete ji moct splácet?

Je jednoduché si půjčit, ale mnohem těžší půjčku pravidelně splácet. Položte si proto jednoduchou otázku. Je půjčka nezbytně nutná a nezatíží váš rozpočet natolik, že se budete muset po dobu splácení výrazně uskromnit? Dojdete-li k závěru, že se bez finanční injekce skutečně neobejdete, můžete přistoupit k dalšímu kroku – svědomitému výběru věřitele.

Ať už máte zacíleno na půjčky do 5000 nebo ty, jejichž úvěrový rámec dosahuje několika set tisíc korun, vždy se obraťte pouze na společnost, u které máte záruku solidního jednání a transparentních podmínek. V případě banky je kontrola ze strany ČNB jednoznačná, o to složitější je ovšem výběr nebankovní instituce. Pokud u banky nepochodíte, orientujte se pouze na věřitele, kteří se sdružují pod hlavičkou české leasingové a finanční asociace.

Nikdo vám nechce půjčit, co teď?

Může se stát, že se k vám obrátí zády banka i všechny renomované nebankovní společnosti (vhodné nabídky najdete například zde). Co si počít? Uvědomte si, že věřitelé měli dobrý důvod k tomu, aby vám půjčku neposkytli – mohla to být nedostatečná bonita nebo příliš mnoho záznamů v registru. Zkrátka a dobře momentálně nepatříte mezi klienty, kteří by byli schopni půjčku splácet, a to i v případě, že si myslíte opak. Stále sice máte možnost kontaktovat některého z úvěrových predátorů, ale mějte na paměti, že taková půjčka vás může dostat do ještě větších problémů. Vezměte rozum do hrsti a snažte se své finanční problémy vyřešit jiným způsobem. Pamatujte si, že vždy existuje možnost, jak se se svou problematickou situací vypořádat, byť ne prostřednictvím půjčky.