Přílišné popíjení alkoholu nebo panické ataky? Řekněte si o pomoc!

V životě jsou chvíle, kdy je toho prostě na jedince moc. Stres v práci, problémy v rodině a k tomu nekončící koloběh činností okolo domu a na zahradě, není divu, že relax v podobě pár skleniček alkoholu ve večerních hodinách přijde vhod. Jenže každodenní popíjení si vybírá svoji daň. Stejně devastující účinky má na fyzickou a duševní pohodu neustálé napětí a tlak na výkon. Neřešené psychické potíže vyvěrají v záchvaty nebo panické ataky. Co dělat? Kde hledat pomoc? Rozhodně ne ve vyhledávači nebo na dně další sklenky vína.

Potíže mají řešení

„Já přece nejsem alkoholik nebo blázen.“ Věta, kterou se mnozí uklidňují, že je vlastně vše v pořádku. Sami však už při vyslovení těchto slov tuší, že jejich život v pořádku není a duše trpí, což může mít dalekosáhlé následky na zdraví. Úzkostné poruchy a panické ataky totiž mají dopad na imunitní systém. Hrozí opakované infekce, chronická onemocnění a neustálé záněty. Psychika má velký vliv na chod celého těla a při potížích je dobré se nespoléhat na samoléčbu, naopak je vhodnější vyhledat odbornou pomoc.

První krok znamená vyléčení

Uvědomění si psychických potíží je prvním krokem k uzdravení. Psychoterapie Praha nabízí diskrétní pomoc při nejrůznějších psychických potížích. Po objednání na konkrétní termín proběhne vstupní konzultace, která zahrnuje diagnostický rozhovor spolu s písemným testem. Po zhodnocení se stanoví hlavní diagnóza a specifikují se potíže, které pacienta trápí. Na základě toho odborníci doporučí psychoterapeutickou léčbu v kombinaci s dechovým cvičením nebo s meditační terapií.


Poruchy příjmu potravy

S jakými potížemi se může jedinec obrátit na specializované pracoviště? Může jít o smutek, nespavost, stres, beznaděj, strach, ale také o zmíněný alkoholismus nebo rovněž o různé poruchy příjmu potravy. Psychoterapeuti pomohou při léčbě závislostí, přičemž se mohou obrátit na odborníky též rodiče dětí a náctiletých. Po vypracování terapeutického plánu může začít samotná léčba, přičemž délka závisí na samotném jedinci a dalších okolnostech. V těžších případech se přistupuje k farmakologické léčbě s použitím šetrných antidepresiv.

Publikováno: 25. 08. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Markéta Havlíčková