Přišli jste o práci? Není všem dnům konec!

Přišli jste o práci? Není všem dnům konec!

Život bývá nevyzpytatelný a nikdy si nemůžeme být jistí tím, co se nám může přihodit. Bohužel, ne vždy se jedná o pozitivní věci a jednou z těch méně příjemných je i nenadálá ztráta zaměstnání. Pokud vám váš zaměstnavatel oznámil, že už pro vás v jeho firmě není místo, nepropadejte panice. Přijít o práci a zejména o takovou, kterou jste vykonávali po mnoho let a s nadšením, bývá zdrcující a tím spíš, pokud na vašem příjmu stojí rodinný rozpočet, ale podívejte se na to z té lepší stránky (ostatně, nic jiného vám ani nezbývá :-)) - alespoň máte příležitost najít si něco lepšího. Pracovních příležitostí je všude dostatek a pokud vám někdo tvrdí, že ne, zřejmě se neví, kde se po ni poohlédnout.

Nezapomeňte se nahlásit na úřadu práce

Vaše kroky by měly nejprve směřovat na pracovní úřad. Kromě toho, že se vyhnete placení zdravotního a sociálního pojištění, navíc budete po několik měsíců dostávat podporu v nezaměstnanosti. Není to mnoho (po první dva měsíce 65 % z vašeho průměrného výdělku, po další dva pak 50 % a zbývající dobu 45 %) a budete se muset uskromnit, ale alespoň vás to motivuje k intenzivnímu hledání nového zaměstnání. Nabídka práce, kterou vám předloží úředník na ÚP, vás zřejmě moc nepotěší a nezbude vám, než se začít aktivně podílet. Máme pro vás dobrou zprávu, novou práci si totiž můžete najít z pohodlí domova. Na nabídku pracovních míst, kterou disponuje ÚP, byste však zcela zanevřít neměli. Bývá poměrně široká a to, že vám úředník nepředložil nabídky na všechny vhodné pozice ještě neznamená, že žádné nejsou k mání. Možná jste jen špatně vyplnili dotazník s požadavky, podle kterých vám pak pracovník úřadu nabídky předkládá.

Nebuďte pasivní a jděte vstříc příležitostem

Na nic nečekejte a prozkoumejte nabídku volných pracovních míst sami. Denně aktualizovaný seznam práce, která je aktuálně k dispozici, najdete na internetu (informace zde). Díky jednoduché navigaci nebudete mít s hledáním sebemenší problémy a okamžitě se dopátráte k nabídce, která vás opravdu zajímá. Díky portálu volna-pracovni-mista.eu získáte náskok před dalšími uchazeči a dostanete se k nabídkám mnohem rychleji. Brzy zjistíte, že ztráta zaměstnání skutečně není konec světa, ale spíše začátek něčeho nového a kolikrát i lepšího.

Publikováno: 10. 04. 2013

Kategorie: Práce

Autor: Adam

Tagy: kde hledat práci | nabídky práce | podpora v nezaměstnanosti | úřad práce