Proč (a kde) registrovat ochrannou známku?

Proč (a kde) registrovat ochrannou známku?

Dostáváte se na špici ve svém oboru, ale bojíte se, že konkurence začne parazitovat na vaší značce? Ať už jde o unikátní služby nebo výrobky, pravděpodobně nakonec dojdete do bodu, kdy se vyplatí zvážit registraci ochranné známky. Nedopusťte, aby ostatní vydělávali na vašem úsilí a zabraňte kopírování, které by mohlo vyústit ke snížení zisků a v horším případě i k pošpinění renomé.

Co je to registrace ochranné známky?

Ochranná známka je právní nástroj ochrany značky. Slouží k identifikaci firem, výrobků a služeb od konkurence, která se na trhu snaží uplatnit obdobným způsobem. V praxi se může zaregistrovat jakékoliv označení, které lze graficky znázornit – může se jednat o slovo, frázi, logo, barevnou kombinaci, tvar a kombinace předchozích.
Účelem ochranné známky je ochrana obchodního symbolu nad rámec obecné legislativy, posílení značky i usnadnění vstupu produktu na trh.

Jak ochrannou známku registrovat?

Žádný obchodní název/značka/brand se nestává automaticky ochrannou známkou. Dojde k tomu až po zapsání do příslušného rejstříku ochranných známek, který u nás vede Úřad průmyslového vlastnictví. Proces registrace ochranných známek spočívá v kontrole předepsaných náležitostí. Pokud je ochranná známka splňuje a zároveň není zaměnitelná s již registrovanou ochrannou známkou, bude bez problémů zapsána do registru.

Registrujte si svou ochrannou známku online!

Registrace ochranné známky není složitá, nicméně spočívá v určitých administrativních krocích. Nechcete-li tímto zdlouhavým procesem ztrácet čas, využijte novou online službu Patentoid, která umožňuje registraci online. Službu Petentoid využívají lidé, kteří nemají času nazbyt a je pro ně efektivnější zaplatit za vyřízení registrace ochranné známky někomu, kdo se o vše potřebné postará. Stačí vyplnit formulář podle předdefinovaných kroků. Jednodušší už to opravdu být nemůže...

Publikováno: 14. 11. 2015

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam

Tagy: registrace ochranné známky