Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Proč chodit za masérem, když si můžete pořídit masážní křeslo?

Trápí vás bolesti zas? Doléhá na vás stres? V tom případě zamiřte k masérovy, který vás dostane takříkajíc do pohody. Jen si to představte – perfektní masáž, akupresura a uklidňující hudba, která celkový dojem umocňuje… Nebo snad nemáte na pravidelné návštěvy vyhlášeného masážního salonu čas? V tom případě si pořiďte svého soukromého maséra domů. Nebojte se, nebudete ho muset přijmout do zaměstnaneckého poměru. Váš nový masér totiž nebude z masa a kostí, ale z mnohem příjemnějších materiálů. Práci maséra dnes hravě zvládne kvalitní masážní křeslo!

Bolestmi zas trpí drtivá většina obyvatel a ať už je příčina jakéhokoliv charakteru, můžete ji poměrně jednoduše odstranit pravidelnou relaxací v luxusním masážním křesle. Skeptik může namítnout, že kus nábytku přece nemůže poznat, na kterých místech má přitlačit, a kde naopak zase ubrat. Chyba lávky, moderní masážní křesla se chlubí inteligentní diagnostikou, která dokáže změřit ztuhlost svalstva a další parametry. Na základě zjištěných údajů pak připraví komplexní masáž, která je nejen příjemná, ale také účinná.

To samozřejmě neplatí o všech masážních a relaxačních křeslech. Podobně jako v jiných oborech, i zde si musíte nechat záležet na tom, do kterého křesílka investujete. Chcete-li „ušetřit“, sáhněte po prvním lepším kousku. S trochou štěstí ho za pár měsíců neprosedíte, ale těžko říct, jestli nepříjemný stres považovat za masáž… Pustíte-li žilou, dostane se vám nebývalého luxusu. Nekvalitnější kousky nabízí světová jednička Sanyo (od roku 2009 je jejím majoritním vlastníkem Panasonic) a některé z nich se chlubí funkcí „Zero gravity“ (3 polohy, které vychází z technik využívaných v NASA) nebo takzvanou 3D masáží. Ta vám, díky šikovnému výsuvnému mechanismu, promasíruje také ramena.

Sanyo Zero GravityZatímco některá masážní křesla působí poněkud monstrózním dojmem a hodí se především do wellness center, jiná jsou na první pohled k nerozeznání od běžného nábytku. Třeba právě ty od Sanyo nebo Panasonic. Pokud však do křesla přeci jen nehodláte investovat částku kolem padesátí až sto padesáti tisíc, přeci jen neodejdete s nepořízenou. Cena dostupný a přesto funkčních modelů se pohybuje mezi deseti až dvaceti tisíci. Jejich výbava sice není tak bohatá, ale přesto většinou disponují několika masážními zónami, celou řadou masážních programů, časovým spínačem a možností individuálního nastavení masírované oblasti.

Spoustu zajímavých informací o masážních křeslech najdete na masazni-kresla.cz. Prodejce nabízí sortiment od renomovaných výrobců a v nabídce nechybí ani masážní kancelářské židle, které ocení každý, kdo tráví spoustu času za stolem u počítače. V případě zájmu se můžete domluvit také na osobním vyzkoušení. Sami pak zhodnotíte, jestli je lepší masér nebo zdánlivě obyčejné křeslo…