Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

KIA: z výrobce trubek páty nějvětší producent automobilů na světě

Ještě před několika lety byla jihokorejská automobilka KIA symbolem nudných a nepříliš kvalitních automobilů, které měly do modelů od předních světových výrobců opravdu daleko. To je však minulost. V současné době je koncern Hyundai-Kia Automotive Group pátým největším výrobcem na světě a pokud si trend udrží, pravděpodobně se do několika let zmocní první příčky. Co zapříčinilo tak náhlý vzestup? Recept na úspěch není tak složitý. KIA si jednoduše vzala k srdci, že nicneříkající design a podprůměrné jízdní vlastnosti řidiče neosloví ani s přihlédnutím k nízké ceně. Začala tedy produkovat vozy, které nejenže dobře vypadají, ale zároveň dobře jedou.

Revoluce se jmenuje C’eed

Vývoj automobilky KIA samozřejmě nebyl tak jednoduchý a vyžádal si obrovské investice. Ty se však koncernu vyplatily a momentálně atakuje téměř všechny světové trhy. Ten náš nevyjímaje. Vždyť KIA C’eed vyhrála prestižní cenu Auto roku 2008 a nechala za sebou Ford Mondeo a Fiat 500. A právě tento pětidveřový hatchback, který se začal v roce 2006 vyrábět ve slovenské Žilině, nahnal výrobci novou krev do žil. Atraktivní vzhled, bohatá výbava a na jihokorejce velmi slušné jízdní vlastnosti udělaly ze C’eedu trhák, který se těší stále větší popularitě.

C’eedem to teprve začíná

Automobilka samozřejmě nestaví jen na jednom modelu a i ostatní vozy prošly řádnou proměnou. V současné době vám dealer KIA nabídne auto z prakticky každého segmentu – malou „nákupní taškou“ Picanto počínaje, přes rodinné MPV Venga až po luxusní limuzínu Optima. Na milovníky SUV čekají Sportage a Sorento. Inu, je skutečně z čeho vybírat, což by od automobilky, která v roce 1944 vyráběla ocelové trubky a části jízdních kol, ještě před několika lety nikdo nečekal…