Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Auto-moto

KIA: z výrobce trubek páty nějvětší producent automobilů na světě

Ještě před několika lety byla jihokorejská automobilka KIA symbolem nudných a nepříliš kvalitních automobilů, které měly do modelů od předních světových výrobců opravdu daleko. To je však minulost. V současné době je koncern Hyundai-Kia Automotive Group pátým největším výrobcem na světě a pokud si trend udrží, pravděpodobně se do několika let zmocní první příčky. Co zapříčinilo tak náhlý vzestup? Recept na úspěch není tak složitý. KIA si jednoduše vzala k srdci, že nicneříkající design a podprůměrné jízdní vlastnosti řidiče neosloví ani s přihlédnutím k nízké ceně. Začala tedy produkovat vozy, které nejenže dobře vypadají, ale zároveň dobře jedou.

Revoluce se jmenuje C’eed

Vývoj automobilky KIA samozřejmě nebyl tak jednoduchý a vyžádal si obrovské investice. Ty se však koncernu vyplatily a momentálně atakuje téměř všechny světové trhy. Ten náš nevyjímaje. Vždyť KIA C’eed vyhrála prestižní cenu Auto roku 2008 a nechala za sebou Ford Mondeo a Fiat 500. A právě tento pětidveřový hatchback, který se začal v roce 2006 vyrábět ve slovenské Žilině, nahnal výrobci novou krev do žil. Atraktivní vzhled, bohatá výbava a na jihokorejce velmi slušné jízdní vlastnosti udělaly ze C’eedu trhák, který se těší stále větší popularitě.

C’eedem to teprve začíná

Automobilka samozřejmě nestaví jen na jednom modelu a i ostatní vozy prošly řádnou proměnou. V současné době vám dealer KIA nabídne auto z prakticky každého segmentu – malou „nákupní taškou“ Picanto počínaje, přes rodinné MPV Venga až po luxusní limuzínu Optima. Na milovníky SUV čekají Sportage a Sorento. Inu, je skutečně z čeho vybírat, což by od automobilky, která v roce 1944 vyráběla ocelové trubky a části jízdních kol, ještě před několika lety nikdo nečekal…