Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Půjčky na dárky? Ano, ale obezřetně!

Vánoce jsou na spadnutí a většina z nás se pomalu, ale jistě, chystá na expedici do nejbližšího nákupního centra. Bez dárků by přece Vánoce ztratily své kouzlo a nikdo netvrdí, že do nich musíme investovat horentní sumy. Potěší přece i malá drobnost, kterou obdarovaného utvrdíte v tom, že vám na něm opravdu záleží. A jak jste na tom s přípravou na vánoce vy? Máte nakoupeno a zbývá vám dárečky zabalit, nebo se na lov teprve připravujete? Nebo snad máte strach, že si letos nebudete moct dárky dovolit, protože čekáte výplatu až těsně před Štědrým dnem?

O půjčku zažádejte jen za předpokladu, že ji budete mít z čeho splácet

Nechcete-li čekat, až vám na účtu přistane výplata, můžete zapeklitou situaci vyřešit prostřednictvím vhodně zvolené půjčky na dárky. Ještě předtím si ovšem dobře spočítejte, jestli vám rozpočet další závazek dovolí. Pokud jste si jistí v tom, že vše s přehledem splatíte, směle do toho. Prozradíme vám, která půjčka vám může před Vánoci udělat skvělou službu a na co si naopak dát pozor.

Finanční experti půjčky na dárky kritizují a v podstatě mají pravdu. Je zbytečné zatěžovat rozpočet půjčkou na něco, co v podstatě nepotřebujeme, ale na druhou stranu – jak jsme již podotkli výše – chcete-li do nich tak jako tak investovat a jediný problém tkví v termínu výplaty, nenechte se odradit. Pro vaše účely budou ideální takzvané mikropůjčky s úvěrovým rámcem ve výši několik a tisíc korun. Jejich výhoda spočívá v absenci úroků a splatná částka je určena pomocí fixního poplatku. Nenechte se však zmást, RPSN je u krátkodobých půjček velmi vysoké.

Jednou z možností je samozřejmě i kreditní karta nebo kontokorentní úvěr, ale v takovém případě si vezmete na bedra dlouhodobý závazek, v rámci kterého se ve finále přeplatíte o ještě větší částku. Půjčka do výplaty se splatností několika týdnů je v tomto ohledu mnohem efektivnější.

Výhodnou půjčku najdete i v nebankovním sektoru

V každém případě vsaďte na značkové nebankovní společnosti a nenechte se nalákat od neznámých soukromých investorů, kteří vybírají nemalé poplatky předem. Nevolejte ani na linky s velmi vysokým tarifem – u těchto nabídek se peněz na dárky nedočkáte a naopak vám zbudou oči pro pláč. Prověřené nebankovní společnosti, které nabízí půjčky na dárky, vám půjčí bez nutnosti ručení a dokládání výše příjmu (jde-li o půjčky řádově v tisících). Většinou uspějí i zájemci se záznamem v registru.

Přejeme vám šťastnou ruku při volbě věřitele a pohodové Vánoce!