Proč používat bio kosmetiku?

Proč používat bio kosmetiku?

Žít v souladu s přírodou a vyžívat potenciál jejích darů – to je heslo dnešní doby, které se promítá také do kosmetického průmyslu. Nejen mladá, ale i starší generace jeví enormní zájem o produkty na přírodní bázi. Do popředí se dere bio kosmetika, jež je v mnoha ohledech lepší než ta konvenční. Pokud jste doposud složení přípravků příliš neřešili, mohl by vás přesvědčit fakt, že kůže vstřebá zhruba 60 % všeho, co na ni nanášíme.

Látky, které přírodní kosmetika neobsahuje

Přírodní kosmetika je maximálně šetrná vůči pokožce a vlasům. Chlubí se složením, o kterém si můžeme nechat u konvenčních přípravcích nechat jen zdát. Mezi hlavní složky patří vitamíny, rostlinné oleje a látky zajišťující hydrataci, což je v rámci důkladné péče o pleť stěžejní. Co na seznamu ingrediencí naopak nenajdete, jsou parabeny, umělé vůně, toluen, formaldehyd, oxybenzon, diethanolamin, triklosan a další chemikálie, z nichž jsou některé označeny jako karcinogenní. Jinými slovy – bio kosmetika obsahuje pouze přírodní a nikoliv syntetické látky. Její dlouhodobé používání je proto naprosto bezpečné a nehrozí vznik jakýchkoliv zdravotních komplikací. Takové sérum na pleť je jistě mnohem lepší volbou než chemický koktejl, který kůži dráždí a může podnítit alergickou reakci.

Jistota složení i původu

Když porovnáte složení přírodní a klasické kosmetiky, ihned vás do očí uhodí markantní rozdíl v množství obsažených látek. V certifikovaných přírodních produktech je složek jen několik – budete mít jistotu v tom, co si aplikujete na pokožku.

Lepší pro planetu i zvířata

U srdce by vás mohla zahřát i skutečnost, že používání přírodních přípravků nezatěžuje životní prostředí. Proces výroby je navíc prostý testování na zvířatech, která kvůli konvenční kosmetice trpí. Široké spektrum bio kosmetiky najdete například v oblíbeném eshopu biooo.cz, v jehož nabídce nechybí ani přírodní produkty na čištění pleti.

Publikováno: 18. 03. 2022

Kategorie: Móda

Autor: Adam