Proč se před Vánoci zbavit starých věcí? Uděláte radost sobě i ostatním!

Proč se před Vánoci zbavit starých věcí? Uděláte radost sobě i ostatním!

Blíží se nejkrásnější svátky v roce a i vy se jistě chystáte na VPÚ. Tedy na velký předvánoční úklid, v rámci kterého vezmete útokem prach i v místech, kde se ho obvykle necháváte bez povšimnutí. Pokud však s výsledkem nebudete spokojeni ani po náročném úklidu, nezoufejte. Zkrátka a dobře je jen vhodná doba na to, co jste měli udělat už dávno. Naštěstí není nikdy pozdě a můžete se starých a zdánlivě nepotřebných věcí zbavit. A proč „zdánlivě“ nepotřebných? Fakt, že se bez nich obejdete vy, neznamenám že se nebudou hodit někomu jinému.

Získáte spoustu prostoru

Pokud vás trápí nedostatek úložného prostoru, pak je s podivem, že jste se ještě do vyřazení věcí nepustili dříve. Možná je to tím, že ani netušíte, kolik jich doma máte. Zaměřte se proto na vše, co jste již delší dobu nevyužili a v dohledné době se ani využít nechystáte. Může se jednat o starší oblečení, ale také elektrospotřebiče, sportovní potřeby, hračky... Prostě cokoliv, co vám doma zbytečně vadí a zabírá místo. Příjemně vás překvapí, kolik skříní a šuplíků uvolníte. A určitě nezapomeňte na sklep či půdu – právě tam se totiž obvykle odkládají věci, které tam pak odpočívají dlouhé roky (dokud je někdo nevyhodí).

Nepotřebné věci nevyhazujte

A teď to podstatné. Najednou máte před sebou hromadu věcí, které sice fungují, ale vy je již nepotřebujete. Co s nimi? Vyhodit je by byla velká škoda, protože mohou udělat radost někomu dalšímu. Třeba lidem v tíživé finanční situaci – můžete jim je věnovat, nebo prodat za symbolickou částku. Hodnotnější věci vám mohou přinést extra finance, což se před Vánocemi hodí víc než kdykoliv jindy. Nejrychleji je prodáte na místech, jako je online bazar biginzerce.cz, který již použilo přes čtvrt milionu uživatelů. Vložení inzerátu je rychlé a zcela zdarma.

Publikováno: 09. 12. 2017

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam

Tagy: bazar | inzerce