Lité podlahy: Ideální volba nejen pro průmyslové objekty

Lité podlahy: Ideální volba nejen pro průmyslové objekty

Vybíráme-li podlahu pro náš domov, velmi často vsadíme na klasiku. Sem se řadí třeba linoleum, dřevo nebo laminát. V oblasti průmyslu je však třeba klást důraz i na jiné vlastnosti, než je pouze vzhled. Proto zde dominují lité podlahy. Pokud jste o této variantě ještě neslyšeli, podívejme se nejprve na to, co litá podlaha je. Jde o unikátní postup, v rámci kterého je speciální podlahová hmota nalita a následně rozetřena právě na podkladový materiál. Po následném uschnutí je plnohodnotnou podlahou beze spár, což eliminuje třeba ulpívání mikroorganismů a nečistot v těchto prostorech.

Jaké má tento typ podlah výhody?

O co konkrétně se jedná, to již víme. Podívejme se proto na několik zásadních pozitiv. Tím prvním je skutečnost, že litá podlaha může být plně zatížena již po šedesáti minutách od pokládky. Stejně tak je pozitivem také chemická odolnost, odolnost vůči mechanickému poškození, nebo zdravotní nezávadnost. Mezi výhody však patří i to, že aktuálně je k dispozici široký výběr barevných kombinací, v rámci kterých lze podlahu zrealizovat. To se může hodit, pokud dbáte i na estetický vzhled prostředí, kde vaši zaměstnanci pracují. Ideální využití pro tyto průmyslové podlahy je například:
  • ve strojírenských provozech
  • v oblasti potravinářského průmyslu
  • ve zdravotnictví
  • v montážních a skladovacích halách
  • na venkovních plochách a rampách

Potěší i charakteristika podlahy

Hlavní výhody máme zmapovány a tak se můžeme podívat i na základní charakteristiku dané podlahy. Zde potěší důležitá vlastnost, kterou je možnost vytvoření protiskluzového povrchu, což výrazně přispívá k bezpečnosti práce. Zároveň se jedná o povrch zcela bezprašný. Zapomínat nesmíme ani na to, že podlahu lze realizovat také v antistatických úpravách. Ty jsou využívané hlavně v provozech, kde se manipuluje s různými elektrickými zařízeními – třeba v oblasti výroby počítačových komponent.

Ideálně od profesionálů

Aby podlaha splnila všechna očekávání, je samozřejmě třeba zaměřit se také na to, aby byla položena skutečným profesionálem. Dobrou volbou je společnost Pliska, která patří mezi přední firmy v oblasti realizace těchto typů podlah. Mezi hlavní přednosti patří 20 let zkušeností, stejně jako certifikáty zdravotní nezávislosti, prohlášení o shodě či certifikát ISO 9001 a 14001. I to jsou jistoty, které zaručeně uspokojí i nejnáročnější zájemce. Postup realizace lité podlahy je u společnosti Pliska poměrně jednoduchý. Stačí ji kontaktovat a po prohlídce místa realizace může být vytvořena konkrétní kalkulace a návrh řešení. Po schválení už může dojít k samotné realizaci. A co dělá společnost proto, aby nijak neohrozila vaši výrobu? Nabízí možnost realizace třeba i o víkendech nebo svátcích. Více už na samotném webu www.pliska.cz, kde se můžete dozvědět řadu dalších zajímavých a důležitých informací.

Publikováno: 04. 09. 2015

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam

Tagy: litá podlaha výhody