Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Volný čas

Proč se stát rybářem?

Zlé jazyky o rybářích tvrdí, že jsou to tišší blázni. To ale jen proto, že sami nezkusili, jak uklidňující i zábavné může rybaření být.

Tento koníček vyžaduje trpělivost, vytrvalost i pevné nervy a rozhodně není nudný, jak by se na první pohled mohlo zdát. Ono sezení, koukání do vody a čekání, až ryba zabere, je jen malá část rybaření. Jet na ryby je dobrodružství a důvodů, proč vyzkoušet, je mnoho.

  • Ticho a klid. Nikdo na vás nemluví, nikdo nic nechce a pokud máte svá místa dobře zmapovaná, nemusíte za cel den potkat ani živáčka. Relaxujte, poslouchejte okolní přírodu a užívejte si ticha, které je dnes už vzácností. Ideální je vyrazit na ryby s obytnou dodávkou, takže máte pohodlí i zázemí a nemusíte se o nic starat, jen o ryby a sebe a to, aby vám bylo dobře.

  • Adrenalin u rybaření rozhodně nechybí. Když úlovek začne oťukávat návnadu a vy čekáte na ten moment, kdy už už zabere, jsou nervy napjaté k prasknutí. A následný souboj, zda rybu chytíte nebo se jí přeci jen povede uniknout, prověří vaši trpělivost.

  • Nová místa poznáte, pokud vás zajímají i jiné revíry, než ten váš. Čas od času se vyplatí zkusit i jinou vodu, než jste zvyklí, a vyměnit řeku za rybník.

  • Přírodu si užijete od rána do večera, a pokud jste vyrazili na víc sní, i v noci. Abyste se vyhnuli nástrahám počasí, zkuste si půjčit obytnou dodávku a mít tak komfortní zázemí i na vícedenní akci.

  • Cestování můžete s rybařením snadno spojit. Naplánujte si třeba prodloužený víkend, kdy každý den budete u jiné vody. Rychlé přesuny i pohodlné zázemí nabídne třeba Renault Trafic Camping, který má prostor na spaní i vestavěnou a plně funkční kuchyňku.

Dozvíte se také spoustu informací. Pro úspěšný lov potřebujete vědět, jak a kde ryby žijí, čím se živí, jak se odlišují a co je vyplaší. Naučíte se také číst vodu a rozumět přírodě, což se bude hodit nejen na rybách, ale třeba i rodinných výletech. I proto je rybaření lákavé nejen pro dospělé, ale i pro děti.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *