Proč se stát rybářem?

Proč se stát rybářem?

Zlé jazyky o rybářích tvrdí, že jsou to tišší blázni. To ale jen proto, že sami nezkusili, jak uklidňující i zábavné může rybaření být.

Tento koníček vyžaduje trpělivost, vytrvalost i pevné nervy a rozhodně není nudný, jak by se na první pohled mohlo zdát. Ono sezení, koukání do vody a čekání, až ryba zabere, je jen malá část rybaření. Jet na ryby je dobrodružství a důvodů, proč vyzkoušet, je mnoho.

  • Ticho a klid. Nikdo na vás nemluví, nikdo nic nechce a pokud máte svá místa dobře zmapovaná, nemusíte za cel den potkat ani živáčka. Relaxujte, poslouchejte okolní přírodu a užívejte si ticha, které je dnes už vzácností. Ideální je vyrazit na ryby s obytnou dodávkou, takže máte pohodlí i zázemí a nemusíte se o nic starat, jen o ryby a sebe a to, aby vám bylo dobře.

  • Adrenalin u rybaření rozhodně nechybí. Když úlovek začne oťukávat návnadu a vy čekáte na ten moment, kdy už už zabere, jsou nervy napjaté k prasknutí. A následný souboj, zda rybu chytíte nebo se jí přeci jen povede uniknout, prověří vaši trpělivost.

  • Nová místa poznáte, pokud vás zajímají i jiné revíry, než ten váš. Čas od času se vyplatí zkusit i jinou vodu, než jste zvyklí, a vyměnit řeku za rybník.

  • Přírodu si užijete od rána do večera, a pokud jste vyrazili na víc sní, i v noci. Abyste se vyhnuli nástrahám počasí, zkuste si půjčit obytnou dodávku a mít tak komfortní zázemí i na vícedenní akci.

  • Cestování můžete s rybařením snadno spojit. Naplánujte si třeba prodloužený víkend, kdy každý den budete u jiné vody. Rychlé přesuny i pohodlné zázemí nabídne třeba Renault Trafic Camping, který má prostor na spaní i vestavěnou a plně funkční kuchyňku.

Dozvíte se také spoustu informací. Pro úspěšný lov potřebujete vědět, jak a kde ryby žijí, čím se živí, jak se odlišují a co je vyplaší. Naučíte se také číst vodu a rozumět přírodě, což se bude hodit nejen na rybách, ale třeba i rodinných výletech. I proto je rybaření lákavé nejen pro dospělé, ale i pro děti.

Publikováno: 23. 07. 2021

Kategorie: Volný čas

Autor: Adam