Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Zvířata

Dejte si záležet na tom, čím krmíte svého psa

Máte doma čtyřnohého přítele a chcete mu dopřát tu nejlepší péči? Pokud vám na zdraví vašeho pejska záleží, měli byste věnovat zvýšenou pozornost tomu, co jí a v neposlední řadě dodržet správný režim krmení. Prozradíme vám odpovědi na nejčastější otázky a na závěr přidáme zajímavý tip na prodejce, který nabízí prvotřídní krmivo za velmi příznivé ceny.

Jak často pejska krmit?

Stravovací režim psů je od našeho lidského diametrálně odlišný. Dospělý pes by měl přijímat potravu jednou nebo dvakrát denně. Rozhodnete-li se pro jednorázové krmení, ke kterému se přiklání většina chovatelů, podávejte krmení večer. V případě menších plemen a štěňat podávejte krmení dvakrát až třikrát za den.

Krmivo podávejte vždy na stejném místě a ve stejný čas. Pes by měl mít vlastní misku a při krmení by neměl být rušen. Misku s čerstvou vodou však musí mít k dispozici neustále.

Jaké množství krmiva psovi podávat?

Vašim cílem je takové množství krmiva, které pejskovi dodá dostatek energie a zároveň po něm nebude přibírat. Psi jsou náchylní k obezitě především v pozdějším věku. Optimální množství zjistíte z tabulek, které jsou uvedeny na obalech krmiv. V případě, že se s pejskem vydáte na delší cestu mimo domov, udělejte výjimku a jednorázově mu podejte zhruba třetinové množství. Předejdete případným zažívacím potížím. Někteří kynologové rovněž doporučují pravidelný jednodenní půst (jednou týdně), díky kterému se psí organismus pročistí.

Kde nakupovat kvalitní krmivo?

Nepodceňujte kvalitu krmiva, které svému mazlíčkovi podáváte a dopřejte mu stravu bohatou na všechny potřebné látky. Špičkové konzervy a paštiky, pamlsky, kapsičky a granule pro psy najdete na www.pro-krmivo.cz.

Specializovaný prodejce nabízí krmivo pro štěňata, dospělé psy i starší psy. S výběrem vhodných granulí vám rád poradí a navíc se nebudete muset starat nad poštovným. U vybraných produktů je poštovné zdarma a u ostatních za velmi příjemné ceny. Pro Plzeň a okolí je rozvoz až domů zcela zdarma.

V nabídce najdete špičkové granule známých značek jako Acana, Arden Grange, Belcando, Brit Care, Royal Canin, Taste Of The Wild a spoustu dalších. Nechybí ani granule pro kočky a krmivo pro ostatní běžné domácí mazlíčky.