Proč topit dřevěnými peletami?

Proč topit dřevěnými peletami?

Řekni mi, čím topíš, a já ti povím, jaký jsi. Parafráze oblíbeného citátu je v dnešní době velmi aktuální. Problematika vytápění se týká téměř každého a je třeba na ni pohlížet i z jiné než finanční perspektivy. Pokud vám není lhostejný osud modré planety, můžete se alespoň malou měrou zasloužit o lepší zítřky svědomitým výběrem paliva. Mezi nejperspektivnější patří dřevěné pelety, a to v rámci domácích i průmyslových zdrojů tepla. Kotle, které se používají pro jejich spalování, mají účinnost přes 90 %. Spousta lidí si v souvislosti s dobrou výhřevností vybaví především černé a případně hnědé uhlí. Netuší, že dřevěné pelety nabývají ještě lepších hodnot. Navíc mají nižší nároky na skladování a při manipulaci nedochází ke znečištění okolí. Představují vynikající možnost pro každého, kdo hledá způsob, jak vytápět ekologicky a zároveň výrazně snížit provozní náklady domácnosti.

Seznamte se s výhodami vytápění dřevěnými peletami

Rozhodnete-li se přejít na vytápění dřevěnými peletami, nepřijdete o komfort, jaký nabízí elektřina či plyn. Obsluha automatického kotle je pohodlná a jednoduchá. V případě kvalitního topiva stačí pravidelně vysypávat poměrně zanedbatelné množství popela, který se shromažďuje v plnícím boxu. Výroba dřevěných pelet je ekologická. Nepoužívají se chemické látky a k jejich uvolňování nedochází ani v rámci procesu spalování.

Proč si pořídit automatický kotel?

Dřevěnými peletami lze topit v kamnech na pelety, ale mnohem pohodlnější je zmíněný automatický kotel. Zařízení má vysokou účinnost a současně odpovídá požadavku minimálních nároků na obsluhu. Vytápění probíhá následujícím způsobem: do zásobníku instalovaného vedle kotle se vsypou pelety, které vystačí na několikadenní topení. Během této doby uživatel reguluje teplotu prostřednictvím termostatu a nemusí se o kotel starat. Další informace o ekologickém a cenově výhodném vytápění najdete na drevenepelety.cz.

Publikováno: 03. 06. 2020

Kategorie: Energie

Autor: Adam