Splňte si sen o vlastním bydlení i vy

Splňte si sen o vlastním bydlení i vy

Začínáte se ve svém (respektive pronajatém) bytečku cítit, jako sardinky? Uvažujete o tom, že sbalíte kufry a přesunete svou maličkost do většího? Pokud je jedinou brzdou nedostatek financí, nevěšte hlavu. I to se dá relativně snadno řešit a to některým z hypotéčních úvěrů. Hypotéky jsou jedním z nejčastějším způsobů financování bydlení a nabízí je téměř každá bankovní instituce. Může je získat každý, kdo prokáže adekvátní příjem a má takzvanou čistou minulost. Tedy není evidován v registru dlužníků. Pokud tyto základní kritéria splňujete, nic vám nebrání v tom nakráčet do banky a o úvěr si zažádat. Počkat, vy nevíte do které? Nevadí, stačí, že to víme my. A poradíme vám.

Která hypotéka je ta „pravá“?

Podstata hypotéčních úvěrů je vždy stejná. Bankovní věřitel vám na základě bonity vypočítá maximální výši úvěru, který pak budete splácet dle smluveného splátkového kalendáře. Co se však liší, je úroková sazba a to dokonce i o několik procent. S realizací hypotéky se proto neukvapujte a snažte se posbírat co nejvíce informací o konkrétních produktech. Nemáte-li čas a chuť běhat po bankách a ptát se na všechny varianty úvěrů, srovnejte si nabídky přes internet. Poslouží vám k tomu hypotéční kalkulačka, tedy aplikace, která umožňuje porovnání hypoték a obratem vám vyhodnotí nejvýhodnější nabídku. Jednoduchou a přehlednou kalkulačku najdete na portálu usetreno.cz, který umožňuje i kalkulaci dalších užitečných položek.

Hypotéku mám a blíží se konec fixačního období

Pokud již hypotéční úvěr využíváte a blížíte se ke konci období fixace, pravděpodobně vás bude zajímat možnost refinancování. I to tu si můžete vyhledat přes ušetřeno a bleskově tak zjistit, zda se vám vyplatí hypotéka od České spořitelny, nebo jiné bankovní společnosti. Na nic nečekejte a informujte se s předstihem. Bankovní věřitelé mají ve zvyku informovat o změně úroků velmi krátkou dobu před koncem období fixace, doufajíc, že klient nestihne přejít ke konkurenci.

Publikováno: 05. 09. 2012

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: hypotéční úvěr | hypotéka | porovnání hypoték | usetreno.cz