Profesionální nože si zaslouží každá hospodyňka, nejen profi kuchaři!

Profesionální nože si zaslouží každá hospodyňka, nejen profi kuchaři!

Příprava jídla musí šéfkuchaře bavit, jinak pokrm nebude stát za to. Předpokladem radostného kuchtění jsou kvalitní pomůcky všeho druhu, a to především nože. Protože není nic horšího než „pižlátko“, které nejenže nepřeřeže to, co má, ale zároveň zavání rizikem úrazu. Jinými slovy - se sadou kvalitních nožů je čas strávený v kuchyni mnohem příjemnější a bezpečnější. A zaslouží si ji každá hospodyňka!

Na co se při výběru nožů zaměřit?

Nože se vyrábí v mnoha různých provedeních a jednotlivé typy nachází využití při specifických úkonech. Pravděpodobně nebudete potřebovat všechny a vystačíte si se těmi základními. Samozřejmostí by měl být kvalitní kuchařský nůž s širší čepelí. Dostatečná šířka čepele má svůj důvod – zachování bezpečné vzdálenosti mezi prsty svírajícími rukojeť a prkénkem. Kuchařské nože umožňují snadné krájení i porcování většiny druhů potravin. Široké ostří jimi prochází hladce a výsledkem je úhledný řez a minimální únik šťávy z masa či ovoce. V případě čepele opatřené zářezem ve tvaru olivy navíc nedochází k tomu, že by se na čepeli držely kousky.

Krájejte "na jistotu", vsaďte na prověřené značky

Kuchařské nože jsou k mání v širokém cenovém spektru. Cena jde obvykle ruku v ruce s kvalitou a nechcete-li ztrácet nervy a čas kvůli pravidelné obměně nekvalitních kusů, raději si připlaťte za značkové nože. Koupíte-li si celou sadu nožů, ušetříte nemalou částku oproti nákupu jednotlivých kusů. A které značky se jeví jako dobrá volba? K oblíbenému profi náčiní patří profesionální kuchařské nože Wüsthof s tradicí od roku 1814. Německý výrobce využívá nejmodernější technologie a kvalitativně se řadí k tomu nejlepšímu na trhu. Zvučné jméno mají také nože Zwilling vyráběné patentovanou metodou kování z jediného kusu oceli. Čepel se tvrdí mrazem a následně ručně brousí. Chcete-li mít doma top kvalitu a jeden z nejostřejších nástrojů na světě, máte šanci. Třetici uzavřeme noži F. Dick. Opět jde o německou značku, tentokrát s ještě o něco delší historií. Rodinný podnik začal s výrobou již v roce 1778 a těší se oblibě i v řadách profesionálů. Ve vaší kuchyni ostudu neudělají!

Publikováno: 07. 10. 2018

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam

Tagy: kvalitní kuchyňské nože | sady nožů