Jak vybrat kvalitní pracovní trička?

Jak vybrat kvalitní pracovní trička?

Je jedno, jestli je sháníte pro své zaměstnance, nebo hledáte oblečení na práci na zahradě a v dílně. Vždycky by měla být příjemná, kvalitní a pěkná na podívání. V takových se vám totiž bude pracovat jedna báseň. V domácích podmínkách jsou jako pracovní trička často využívána vyřazená trika, která už nejsou dost dobrá na běžné nošení. Kdybyste si ale přece jen chtěli udělat radost, víte, jak takové tričko vybrat?

Dlouhý, krátký rukáv, nebo tílko?

Tričko s krátkým rukávem je poměrně univerzální, i když v zimě vás lépe zahřeje dlouhý rukáv a v létě oceníte zase spíš tílko. Obzvlášť při manuální práci se budete dost potit, takže je lepší mít na sobě co nejméně látky.

Na práci jedině bavlnu

Investujte do trička ze 100% bavlny. Tento přírodní materiál se dobře pere, žehlí, je velmi příjemný na nošení, a hlavně odolný. Snadno se mačká a není elastický, to vám ale při práci nevadí. Bylo by naopak nepříjemné mít triko obepnuté na tělo.

Velikost raději větší

S tím souvisí i výběr velikosti. Klidně si kupte o jednu větší, než obvykle nosíte, bude to pohodlnější. Pokud si triko objednáváte online, nespoléhejte se na vaši obvyklou velikost, raději si změřte nějaké vaše tričko a porovnejte s tabulkou velikostí. Různí výrobci mají různé velikosti.

Co o triku prozradí gramáž?

Gramáž udává, kolik váží m2 dané textilie. Například pro triko s gramáží 155 g/m2 platí, že jeden m2 váží 155 g. Oblečení s nižší gramáží je průsvitné, naopak vyšší gramáž je zárukou lepšího držení tvaru, pevnějšího a teplejšího provedení. Vyšší gramáž ovšem nemusí automaticky znamenat vyšší kvalitu, rozhoduje také provedení.

Má triko zesílené švy a dvojitý průkrčník?

Hledáte-li odolné triko, sledujte, jak je ušito. Dobrou známkou jsou zpevněné švy a dvojitý průkrčník, který se jen tak nevytáhne. Tip na závěr: Jestliže sháníte pracovní trička a pracovní oblečení – Brno vám je nabídne. Podívejte se do nabídky společnosti Xfer.

Publikováno: 30. 12. 2020

Kategorie: Práce

Autor: Adam