Pronájem bytů v Praze je pro rychle reagující. Poradíme, jak získat vysněný byt

Pronájem bytů v Praze je pro rychle reagující. Poradíme, jak získat vysněný byt

Poohlížíte se po pronájmu bytu v Praze a nevíte, jak získat vysněnou nabídku? V článku najdete několik tipů, které vám mohou pomoci zazářit během osobní prohlídky a stát se zájemcem, jakého si přeje každý majitel nemovitosti.

Pronájem bytů je často souboj o co nejrychlejší reakci

Nové nabídky na pronájem bytů se objevují téměř každý den. Vyhledávat můžete na realitních serverech, ale i na nejrůznějších portálech. Možností je opravdu celá řada. Ze širokého spektra nejrůznějších možností se dobře vybírá, ale problém nastává ve chvíli, kdy je o konkrétní byt větší zájem a sejde se několik vážných zájemců. Tehdy často platí, že kdo je rychlejší, ten bere.

Na novou nabídku reagujte rychle

Ty nejlepší nabídky jsou pryč opravdu rychle, takže rozhodně není na co čekat. Když objevíte inzerát na byt, kde vám vyhovuje lokalita, výměra i cena, neváhejte a volejte co nejdříve. Pokud je již pozdě večer, ihned napište písemnou odpověď a zavolejte následující den. O opravdu dobré nabídky je totiž pořádná tahanice, takže se vám může stát, že chvíle váhaní vás připraví o možnost získat právě tento byt. S velkým počtem dalších zájemců se dočkáte i v okolí velkých továren.

Představte se a sdělte o sobě důležité informace

Už během prvního telefonu s realitním makléřem nebo dokonce majitelem nemovitosti je vhodné udělat dobrý dojem. Představte se, sdělte základní informace o tom, zda pracujete. Důležité je také to, jestli v bytě plánujete bydlet sami, s partnerem nebo s kamarády. U prvního telefonátu se někdy rovnou ptají například na to, zda jste kuřák, či jestli máte domácí zvíře. Pokud je již v inzerátu uvedeno, že si majitel nepřeje kuřáka či zvíře do bytu, je velmi málo pravděpodobné, že zrovna vy byt získáte v případě, kdy dané podmínky nesplňujete. Na druhou stranu v občanském zákoníku je zaznamenáno, že majitel nemá právo zakazovat chov zvířat v bytě a na základě tohoto faktu zrušit nájemní smlouvu. Více informací najdete například v tomto článku. Je však slušností sdělit pravdu a respektovat majitelovo přání.

Co by mohlo zajímat realitního makléře či majitele bytu?

Několik shrnujících bodů týkajících se informací, které zajímají majitele nemovitosti či makléře během prvního hovoru či na osobní prohlídce: · Studujete či pracujete? · Chcete bydlet v bytě sám nebo s někým? · Máte domácí zvíře? · Jste kuřák? · Odkdy se plánujete nastěhovat? · Proč hledáte pronájem? · Na jak dlouho chcete bydlet v tomto bytě? Zkuste si připravit odpovědi na tyto základní otázky a jistě uděláte dobrý dojem. Právě ten je totiž důležitý v případě, kdy se rozhoduje mezi více zájemci, kdy mají všichni velký zájem o konkrétní byt. To se týká hlavně bytů v Praze, kde je zájem o bydlení opravdu velký a cenově výhodné nabídky jsou velmi atraktivní pro řadu lidí.

Zvyšte svou šanci co nejbližším termínem osobní prohlídky

Pokud to s hledáním nového bytu myslíte opravu vážně, vyhradíte si dostatek času. V praxi to znamená, že jste připraveni jít na prohlídku co možná nejrychleji po telefonátu. Jakmile se totiž můžete dostavit až po několik dnech, existuje velmi vysoké riziko, že vás někdo předběhne. Obecně platí, že u cenově výhodnějších nabídek je více zájemců, takže je potřeba být rychlejší.

Počítejte s kaucí a prvním nájmem dopředu

Během plánování nového pronájmu musíte počítat s tím, že bude potřeba zaplatit kauci. Ta často bývá ve výši jednoho či dvou měsíčních nájmů bez služeb. Zároveň se také platí nájemné za první měsíc. Tuto částku tedy musíte mít k dispozici již ve chvíli, kdy se chystáte podepsat nájemní smlouvu. V opačném případě na vás pravděpodobně nikdo čekat nebude a pronájem získá hned další zájemce v pořadí.

Publikováno: 31. 05. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: bydlení v Praze