Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Skvělé tipy

Kdo je připraven, není překvapen. Naučte se, jak se efektivně bránit před útočníkem!

Myslíte si, že se dokážete ubránit útočníkovi? Patříte-li mezi lidi, kteří u ostatních vyvolávají dojem bezbrannosti, může si vybrat právě vás. Nebudete první, ani poslední. V momentě útoku se vaše psychika diametrálně změní, zažijete nával adrenalinu, zrychlí se vám tep, nohy a ruce roztřesou a kvůli nervového vypětí a nedostatečného okysličení hrozí dočasná porucha vnímání. Nechceme vás strašit, ale v takovém případě jsou vaše šance na jakoukoliv odpověď minimální. Chcete něčemu takovému předejít? Začněte se sebeobranou!

Progresivní sebeobrana s filipínskými kořeny

Na případný útok můžete efektivně reagovat pouze za předpokladu, že budete mít zautomatizovány nejdůležitější chvaty sebeobrany. Mezi nejúčinnější sebeobranné systémy patří takzvaný P.S.D. (Proggresive Self Defence), který vychází z tradičního filipínského bojového umění. Mezi největší výhody patří dlouholetá prověřenost jednotlivých technik, které Filipínci využívali v rámci kmenových válek i na obranu před okupanty. Progresivní sebeobrana je jednoduchá a její účinky jsou i přesto destruktivní. Je postavena na intuitivních pohybech a na komplikované pohyby zde není místo.

Dejte svou duši profesionálovi a on vám dá nové tělo

Techniky progresivní sebeobrany zvládne téměř každý, ale jen za předpokladu, že se svěří do péče zkušeného instruktora. Mezi ty nejpovolanější patří osobní trenér Ivo Schovanec, který se bojovým sportům věnuje již od 10 let. Získal 1.Dan v kickboxu, ale tím jeho trenérské vzdělání teprve začíná. Absolvoval španělskou školu boje s nožem, nespočet přednášek a kurzů týkající se fitness, stravování, kompenzačního cvičení, pilátes a další kurzy související s kondičním posilováním. Působil v mnoha renomovaných fitness centrech, staral se o kondici Sparťanských hokejistů a a sám aktivně závodil v kickboxu. Praxe Ivo schovance je opravdu pestrá a více najdete na jeho osobní webové prezentaci na www.ivoschovanec.cz.