Pytlované uhlí - cena za komfort není vůbec vysoká. Naopak můžete ušetřit!

Pytlované uhlí - cena za komfort není vůbec vysoká. Naopak můžete ušetřit!

Čím to, že i navzdory rozšířující se plynofikaci spousta lidí stále využívá k vytápění tuhými palivy? Plyn je ekologičtější, nemusí se skladovat a zároveň nabízí komfortní užívání. V podstatě stačí nastavit požadovanou teplotu na termostatu a je to. Uhlí se vyznačuje vysokou mírou znečištění ovzduší, vyžaduje skladovací prostory, těžba devastuje krajinu a starší kotle mají poměrně malou účinnost vytápění. Na druhou stranu jde o výrazně levnější alternativu a na moderní účinné automatizované kotle lze získat dotaci. A když na to přijde, nemusí se ani namáhavě sklízet. Už jste slyšeli o baleném uhlí?

Výhody uhlí v pytlích

Co byste řekli na to, kdybyste už nikdy více nemuseli sklízet uhlí? Nebolela by vás záda a ten tam by byl uhelný prach, který znečišťuje váš sklep. V tom případě přesedlejte na pytlované uhlí, které je k mání v praktických 25 kg baleních. Snadná manipulace však není jedinou výhodou. Balené uhlí můžete uložit kdekoliv, aniž byste riskovali znečištění okolí uhelným prachem. Pytel položíte třeba hned vedle kotle a nebudete muset neustále přenášet uhlí ze skladovacího prostoru. Dalším důvodem ke koupi baleného uhlí je jistota dodaného množství. U sypaného uhlí je velmi těžké (většinou nemožné) rozpoznat, jestli vám prodejce nedodal o pár desítek kilogramů paliva méně. Pětadvacetikilový pytel ošidit nelze. Navíc si velmi jednoduše zkontrolujete, zda odpovídá také typ uhlí.

Není příliš drahé? Cena vás příjemně překvapí!

Ale jak je to s cenou? Za kvalitu se sice platí a na první pohled je balené uhlí dražší než sypané, nicméně je třeba vzít v úvahu vyšší výhřevnost a výše zmíněné přesné množství. Pokud navíc přejdete na moderní typ kotle, budete potřebovat mnohem méně paliva. Ve finále může úspora činit až 30 %, což není právě zanedbatelné číslo. Tak co vy na to? Budete napříště zase sklízet horu uhlí, anebo přejdete na mnohem praktičtější řešení? Objednáte-li si kvalitní palivo na www.uhli-pytlovane.cz, budete mít dopravu zdarma (platí od jedné palety).

Publikováno: 21. 01. 2015

Kategorie: Energie

Autor: Adam

Tagy: pytlované uhlí cena