Realitní makléř jako práce snů? Záleží na vašich schopnostech

Realitní makléř jako práce snů? Záleží na vašich schopnostech

Změna je život. Pokud máte pocit, že vás stávající zaměstnání nenaplňuje, udělejte krok kupředu a najděte si lepší práci. Ale v jakém oboru se po ní poohlédnout? Záleží na vašich prioritách. Preferujete-li volnější pracovní dobu a odměnu, která bude adekvátní vašemu pracovnímu nasazení, mohla by vás zajímat práce realitního makléře. V tomto článku se dozvíte vše podstatné.

Realitní makléř toho má na bedrech hodně

Jakou má realitní makléř práci? Rozhodně ne monotónní. Jeho pracovní dny jsou naopak velmi pestré. Na jedné straně jde o poměrně svobodnou profesi, ale na straně druhé jsou výdělky přímo úměrně tomu, jak se dotyčný makléř snaží. Bylo by naivní jsi myslet, že vyděláte miliony bez práce. Takto to skutečně nefunguje. Měli byste vědět, že práce v realitách není pouze o prodeji domů a bytů. Makléř musí vykonávat množství dalších dílčích činností a být klientům neustále k dispozici. Realitní kanceláře zajišťují také finanční a právní poradenství, takže je vhodné, aby měl makléř blízko i k těmto oborům. Samozřejmostí je práce v terénu i časté dojíždění na větší vzdálenosti. A aby toho nebylo - realitní makléř by měl mít v sobě také trochu psychologa..

Jaké jsou předpoklady pro výkon práce realitního makléře?

Jak se stát realitním makléřem? V tomto směru je profese zajímavá takřka pro všechny, neboť není zapotřebí vysokoškolský titul ani jakýkoliv certifikát. Absence regulací však neznamená, že je pro pozice vhodná pro každého. Předpokladem úspěchu je cílevědomost, motivace i férové jednání. Makléř, který s klienty nejedná na rovinu, se na trhu příliš dlouho neohřeje.

Kolik si můžete vydělat?

Plat realitního makléře se liší na základě odvedené práce. Pro některé lidi je zprostředkování prodeje pronájmu realit pouhým přivýdělkem k jinému zaměstnání. Další skupina vydělává částku blížící se průměrnému platu. Ti opravdu dobří makléři však vydělávají mnohem více. Výjimkou nejsou ani statisícové částky za měsíc.

Připojte se k realitce s dobrým jménem

Chcete-li si vyzkoušet, jaké to je být makléřem pod záštitou renomované realitky, přidejte se k pražské renomované agentuře RE/MAX Anděl. Pro nováčky je připravena provize ve výši 50 % a po zapracování můžete získat až 80 %. Další informace najdete na remaxandel.cz.

Publikováno: 05. 05. 2018

Kategorie: Práce

Autor: Adam

Tagy: práce v relitách | realitní makléř plat | realitní makléř práce