Recenze letních pneumatik 2014 - které jsou ty nejlepší?

Zima utekla jako voda a ani se nenadějeme a budeme muset přezout své mazlíčky zpět na letní pneu. Povinnost zimních pneumatik končí 31. března a pneuservisy budou mít co dělat, aby stihly obsloužit všechny netrpělivé řidiče. Předtím, než se do řady postavíte vy, zbystřete pozornost nad dnešní recenzí letních pneumatik od renomovaných výrobců Barum, Dunlop, Michelin a Goodyear. Zajímá vás, které pneu jsou pro váš vůz ty nej a co od nich můžete čekat?

Opravdu je 31. března šibeniční termín?

Ještě než se pustíme do dnešní recenze, připomeneme vám, že 31. března sice končí povinnost zimních pneumatik, ale to neznamená, že od 1. dubna musíte jezdit na letních gumách. Ideální venkovní teplota, která je vhodná pro přezutí, je 7°C. Zatím to vypadá, že podobná situace jako loni nenastane a změna pneu bude skutečně na místě. Ale na druhou stranu se mohou dostavit nečekané ranní mrazíky, které jsou pro začátek jara typické a v takovém případě se platí vyčkat, až se teplota ustálí.

Barum Bravuris 3 HM

Pneumatiky Barum Bravuris 2 si řidiči oblíbili, ale model s označením Bravuris 3 HM nejsou jen modernizovanou dvojkou. Výrobce provedl zásadní změny v konstrukci a lepší je i pryžová směs běhounu. Česká klasika vsadila na asymetrický dezén, díky kterému pneumatika získala perfektní mechanické vlastnosti. Můžete od ní čekat vysoký kilometrový proběh, stabilitu při vyšších rychlostech, velmi dobrou odolnost vůči aquaplaningu a sníženou hlučnost. Hodnota valivého odporu a spotřeby paliva je velmi slušná.

barum-bravuris-3-hm

GoodYear Efficientgrip Performance

Prestižní časopis Autobild vyhodnotil model GoodYear Efficientgrip Performance jako skvěle vyváženou prémiovou pneumatiku, která vám ušetří spoustu paliva. Vozidlo je díky ní mnohem lépe ovladatelné na mokrém povrchu a za zmínku stojí i krátké brzdné vzdálenosti a to jak na suchém, tak na mokrém povrchu. Goodyear Efficientgrip Performance

Michelin Energy Saver+

Michelin Energy Saver+ je model, který potěší všechny šetřílky. V porovnání s minulou generací ušetří až o 60l více paliva a díky technologii Eco N Grip je jejich životnost mnohem delší. Díky optimalizovanému profilu kontaktní plocha lépe přilne k vozovce a zkrátily se i brzdné dráhy na suchu a mokru. Přesnost řízení je velmi dobrá. Michelin Energy Saver+

Dunlop Sport BluResponse

Test letních pneu pro rok 2014 by bez „dunlopek“ nebyl úplný. Dunlop Sport BluResponse sklidila první místa v magazínech Autobild a Autozeitung a chlubí se nekompromisní přilnavostí. Díky inovativním blokům, které vynikají obrovskou tuhostí a byly navrženy pro ostrou jízdu, mají velmi krátkou brzdnou vzdálenost a oproti minulé generaci ještě výrazněji snižují riziko aquaplaningu. Navíc jsou o 12 % lehčí a nová směs garantuje menší zahřívání. A aby toho nebylo málo, o 30 % nižší valivý odpor vám ročně ušetří cca 100 eur. Dunlop Sport BluResponse Výsledek? Všichni výrobci příjemně překvapili a ať už vsadíte na kterékoliv  výše uvedené letní pneu, určitě nešlápnete vedle. Naším jednoznačným favoritem se přesto staly „dunlopky“.

Publikováno: 10. 03. 2014

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam

Tagy: letní pneu 2014 | letní pneu od kdy | recenze letních pneu 2014 | test letních pneu 2014