Recept: Pórková polévka s vejcem

Recept: Pórková polévka s vejcem

Milujete vaření, ale došla vám inspirace? Toužíte-li po změně, vyzkoušejte jeden z následujících receptů. Vybrali jsme pro vás chutný a naprosto nenáročný recept, které zvládne připravit i méně zkušený kuchtík. Odhoďte všechny předsudky vůči pórku – pórková polévka je delikátní!

Jak na to?

Pórková polévka je pochoutka, na které si smlsne celá rodina. Budete potřebovat následující ingredience (pro tři porce):
 • 120 ml polotučného mléka
 • 36 g hladké pšeničné mouky
 • 4 g polévkového koření
 • 48 g pórku
 • 6 g soli
 • 20 g tuku
 • 8 g vejce
 • 1 l pitné vody

Postup přípravy je následující:

 1. Opláchněte pórek a nakrájejte jej na drobno. Zalijte třetinou vody, osolte a vařte doměkka.
 2. Připravte světlou zásmažku z tuku a prostáté mouky a za stálého prošlehávání metlou ji zalijte dávkou vody a uveďte do varu.
 3. Poté přidejte odvar z pórku a mletý pepř a za občasného prošlehání nechte vařit nejméně 20 minut.
 4. Ve finále přilijte mléko, přisolte, krátce povařte a proceďte. Do hotové polévky vložte uvařený pórek, vlijte rozmíchaná vejce, přidejte polévkové koření a důkladně provařte. Voilá a senzační pórková polévka je na světě!
Pórková polévka je ideální první chod před chuťovkami jako je rajská omáčka s hovězím. Případně si ji udělejte jen tak samostatné – stoprocentně vás zasytí,

Nemáte chuť na pórek? Potěšte své chuťové buňky jinou polévkou!

Ale co když vám pórek nejede? Nevadí, inspirujte se na www.milujivareni.cz, kde najdete spoustu chutných receptů. Náš horký tip je dýňová polévka, která se hodí jako předkrm ke sladkým dezertům jako jsou palačinky. Tip na závěr: Až budete listovat online kuchařkou, nepřehlédněte ani recepty kuřecí maso. U všech receptů najdete přesné instrukce a ingredience. Stačí nastavit počet porcí a hodnoty se automaticky přepočítají. Na webu najdete známé i méně známé recepty na pochoutky z celého světa.

Publikováno: 07. 04. 2015

Kategorie: Strava

Autor: Adam

Tagy: pórková polévka recept