Regulace prodeje elektronických cigaret chrání zdraví „e-kuřáků“

Regulace prodeje elektronických cigaret chrání zdraví „e-kuřáků“

Elektronické cigarety se staly poměrně oblíbenou náhražkou klasických cigaret. Ať už jejich obliba stoupá v rámci snazší cesty k životu bez cigaret nebo je to ohleduplnost vůči nekuřákům a relativně příjemný způsob, jak si zaplit kdekoliv dostanete chuť, e-cigarety se staly komoditou, jejíž prodej musí mít svá pravidla. Hlavním důvodem je nedostatek informací, které zatím zákazník ohledně kouření elektronických cigaret dostává.

Elektronické cigarety jsou jen méně škodlivá nikoliv neškodná forma kouření

Popularizace elektronických cigaret vyvolala mylný dojem, že jde o zdravou formu kouření, což není pravda. Elektronická cigareta proto nově musí obsahovat informaci, že i tento typ kouření obsahuje nikotin a vyvolává nebo prohlubuje závislost. e-cigareta-kafe

Nově budete mít jasno o složení náplně e-cigarety

Stejně jako je tomu např. u potravin i v případě elektronické cigarety musí mít svá pravidla i složení a výroba především náplní do nich. Ty jsou následující: Jedinou povolenou návykovou látkou pro e-liquidy je nikotin, a to maximálně 20 mg nikotinu/mililitr. Obsah nikotinu v nádržce na doplňování elektronické cigarety nesmí překročit dva mililitry. Novinky mezi elektronickými cigaretami nebo jejich náplněmi bude povinné oznamovat půl roku předem na ministerstvo zdravotnictví, samozřejmě i s kompletním složením. Navrhované limity a omezení se mohou zdát přísné, ale i u zlozvyku je důležité najít rozumné hranice a myslet na zdraví.

Publikováno: 02. 09. 2016

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam