Jak se starat o nejen školní batoh?

Jak se starat o nejen školní batoh?

Obsah článku:
  1. Zacházení
  2. Jakým způsobem
Obecně platí, že pokud o něco pečujeme a staráme se nad rámec běžného zacházení, daná věc vydrží přirozeně déle. Výjimkou není ani školní batoh či v podstatě jakýkoli jiný batoh, jelikož princip zůstává stále stejný. Důležité je si tento proces péče zautomatizovat, a udělat z něj tak v podstatě běžnou rutinu, která vám sem tam zabere pár minut. V jiném případě snažit se oživit několik let nemytý batoh může dát pořádně zabrat. A oživením rozhodně nemyslíme starou školní svačinu z prázdnin.

Zacházení

Ať už se jedná o výletní, nebo studentský batoh, nevozíme jej v hromadné dopravě na zemi pod nohama a nedáváme ho ani nikde jinde na podlahu a to i včetně třídních prostor. Důležitá je také pravidelná kontrola opomněných svačin a jiných překvapení, jelikož časem může dokonce případná plíseň narušit strukturu batohu a to nemluvě o neskonalém zápachu. Batoh do školy by neměl sloužit jako mobilní bazén, a proto dáváme všechny kapalné látky a věci, které by se kapalnými stát mohly, do uzavřených a neprodyšných obalů a krabiček. Řeč je zejména o banánech, temperových barvách, slizech, lízátkách a plastelíně.

Jakým způsobem

Hned na začátek je třeba zmínit, že batoh nikdy nepereme v pračce a ani nepoužíváme chemické čistící roztoky. Při jeho restaurování můžeme použít vlhký hadřík společně s jemným mýdlem. Přezky a zipy čistíme pomocí kartáčku. Batoh větráme a v případě nouze k vyvětrání zápachu může posloužit libeček, jedlá soda nebo kočičí podestýlka. Pokud vlastníte jakýkoliv batoh, berte na vědomí, že důležitá je vždycky péče. Zvlášť v případě, že se jedná o školní batoh vašeho potomka, kterého by nejspíše ani ve snu nenapadlo batoh nějakým způsobem čistit. Naštěstí jste tu vy, kdo ho může popostrčit a vést svým způsobem k plnění svých vlastních povinností.

Publikováno: 29. 09. 2021

Kategorie: Móda

Autor: Adam