Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Móda

Jak se starat o nejen školní batoh?

Obecně platí, že pokud o něco pečujeme a staráme se nad rámec běžného zacházení, daná věc vydrží přirozeně déle. Výjimkou není ani školní batoh či v podstatě jakýkoli jiný batoh, jelikož princip zůstává stále stejný. Důležité je si tento proces péče zautomatizovat, a udělat z něj tak v podstatě běžnou rutinu, která vám sem tam zabere pár minut. V jiném případě snažit se oživit několik let nemytý batoh může dát pořádně zabrat. A oživením rozhodně nemyslíme starou školní svačinu z prázdnin.

Zacházení

Ať už se jedná o výletní, nebo studentský batoh, nevozíme jej v hromadné dopravě na zemi pod nohama a nedáváme ho ani nikde jinde na podlahu a to i včetně třídních prostor. Důležitá je také pravidelná kontrola opomněných svačin a jiných překvapení, jelikož časem může dokonce případná plíseň narušit strukturu batohu a to nemluvě o neskonalém zápachu.

Batoh do školy by neměl sloužit jako mobilní bazén, a proto dáváme všechny kapalné látky a věci, které by se kapalnými stát mohly, do uzavřených a neprodyšných obalů a krabiček. Řeč je zejména o banánech, temperových barvách, slizech, lízátkách a plastelíně.

Jakým způsobem

Hned na začátek je třeba zmínit, že batoh nikdy nepereme v pračce a ani nepoužíváme chemické čistící roztoky. Při jeho restaurování můžeme použít vlhký hadřík společně s jemným mýdlem. Přezky a zipy čistíme pomocí kartáčku. Batoh větráme a v případě nouze k vyvětrání zápachu může posloužit libeček, jedlá soda nebo kočičí podestýlka.

Pokud vlastníte jakýkoliv batoh, berte na vědomí, že důležitá je vždycky péče. Zvlášť v případě, že se jedná o školní batoh vašeho potomka, kterého by nejspíše ani ve snu nenapadlo batoh nějakým způsobem čistit. Naštěstí jste tu vy, kdo ho může popostrčit a vést svým způsobem k plnění svých vlastních povinností.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *