Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Technika

Pitnou vodu bychom neměli brát jako samozřejmost

Voda je životodárná tekutina, bez které by život na Zemi nemohl existovat. Má mnoho podob a každý vzorek je svým způsobem unikátní. Rozdíly sice často nejsou pouhým okem vidět, ale obvykle je nezbytné, aby byla průmyslově upravena a až poté ji lze označit jako zdravotně nezávadnou neboli pitnou. O čištění vody se starají specializované firmy, které disponují úpravnami. Jedním ze specialistů je i G-servis Praha, který využívá jak léty osvědčené technologické postupy, tak i inovativní systémy.

Prvním krokem je filtrace vody, v rámci které jsou z ní odstraněny nerozpuštěné látky, železo či složitější polutanty jako je arzen nebo uran. Tyto procesy se neobejdou bez speciálních sorpčních materiálů.

V posledních letech se úpravny vody neustále zdokonalují a prim hrají membránové procesy, jejichž princip tkví v separaci látek prostřednictvím přepážek s různou mírou propustnosti. G-servis Praha využívá především ultrafiltraci a reverzní osmózu.

V poslední fázi úpravy pitné vody dochází k hygienickému zabezpečení. Do vody je dávkován roztok chlornanu sodného nebo jiného oxidačního činidla, které zamezí kontaminaci mikroorganismy. Alternativou je dezinfekce UV zářením nebo ozonizace.

G-servis Praha disponuje také mobilní úpravnou pitné vody, která slouží k zajištění zdroje pitné vody bez ohledu na jejím umístění. Mobilní úpravna vody nachází uplatnění při haváriích a výjimečných stavech, kdy je zapotřebí okamžitá úprava kontaminované vody.

Další zajímavé informace o procesech, které předchází tomu, než se pitná voda dostane do vodovodního potrubí, najdete na webu www.g-servis.cz.