Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Říká vám něco anhydrit?

Chystáte se na rekonstrukci stávajícího bydlení nebo se pouštíte do novostavby? Okna, střechu a fasády máte vyřešeny a zbývá se zamyslet nad vytápěním a řešením podlahy. Poč nespojit příjemné s užitečným  nechat si realizovat podlahu z anhydritu. Tento moderní materiál má rozhodně co nabídnout a podle odborníků za čas plně nahradí beton. Zajímá vás, co je na anhydritu tak úžasného a proč se k němu přiklání většina stavebních firem? Pojďme se na tento materiál „budoucnosti“ podívat pod lupou.

 

Co jsou to anhydritové podlahy?

 

Anhydrit má oproti klasické betonové podlaze celou řadu výhod. Podklad anhydritové podlahy je tvořen tepelnou či kročejovou izolací, které se vyznačují vysokou stlačitelností. Anhydritová podlaha je nižší, než betonová a nezatěžuje konstrukci domu. Díky nižší hmotnosti pokládky je anhydrit velmi oblíbeným materiálem pro realizaci podlah v rekonstruovaných objektech. Statika starších domů není tak dobrá, jako u moderních staveb a rozhodně nebude vadit, když ji výrazně ulehčíte. Anhydrit má vyšší homogenitu, než beton, což je výhodné zejména pro zabudované podlahové vytápění. Anhydritová vrstva se prohřeje mnohem rychleji než beton, což přináší úsporu nákladů za teplo.

 

Další výhody anhydritové podlahy

 

Vyšší homogenita a nižší hmotnost nejsou jedinými výhodami anhydritové podlahy. Nemáte čas a chcete, aby byla podlaha hotová co nejdříve? Realizace podlahy z anhydritu je mnohem rychlejší, než betonové podlahy. Rychlost tvrdnutí může být nevýhodou – pokládka musí být provedena precizně a bez jediné chyby. Pokud si na to netroufáte, obraťte se na profesionály. Anhydritové podlahy jsou navíc levnější, než betonová. Po sečtení všech nákladů zjistíte, že se vám anhydrit opravdu vyplatí. Nebude potřeba štěrkování a opravy nerovných povrchů, které jsou pro beton typické.

 

Anhydrit v kostce

 

  • rychlá realizace podlahy
  • nízká smrštitelnost
  • velmi pevný v tahu za ohybu
  • levný moderní materiál

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *