Minecraft - legendární hra, ve které můžete (téměř) cokoliv

Minecraft - legendární hra, ve které můžete (téměř) cokoliv

Málokterá počítačová hra se v posledních letech dostala do tak širokého povědomí hráčů jako Minecraft. Co na tom, že se nesnaží oslnit fotorealistickou grafikou – nabízí obrovskou porci zábavy a je neskutečně návyková.

Vytvořte si svět, ve kterém chcete žít. V kreativitě se meze nekladou!

Hra Minecraft je postavena na tzv. sandboxovém systému. Hráči nejsou (téměř) ničím limitováni a mohou si herní svět utvářet do jakékoliv podoby. V krychlovitém světě Minecraftu si hráči sbírají materiál, ze kterého následně staví obydlí. Chatky uprostřed lesů, rezidence zaklíněné do skla i obrovské monumenty, které jakoby z oka vypadly skutečným předlohám. Tip: Zde najdete Minecraft ke stažení.

Základní herní módy

V Minecraftu si můžete vybrat z mnoha herních módu a obtížností. Základní survival mód spočívá ve stavbě obydlí, farmaření a obraně proti nepřátelským stvořením, které se vyderou na povrch vždy, když padne tma. Pokud hráč zemře, může pokračovat dál. Mnohem těžší je hardcore mód, který se od základu liší tím, že po smrti hráče dojde ke smazání vybudovaného světa. Mezi další varianty patří creative (neomezené suroviny, vlastnost létání, možnost ničení i běžně nezničitelných materiálů), adventure (nelze bořit bloky, hra spočívá v interakci ve stvořeními a předměty) a spectator (pozorovatelský mód). Tip: Spoustu dalších informací najdete na Minecraft blogu.

Herní světy

Základní hra čítá tři dimenze – Overworld, Nether a The End. Herní světy jsou vzájemně propojeny portály, kterými je možné cestovat. Lokace se generují náhodně dle počátečního seedu. Přesunete-li se na nové místo, svět se automaticky dogeneruje. Nezávislí vývojáři vytvořili i spoustu dalších dimenzí (např. Twilight Forest, Ore nebo Aether). Overworld je normální svět, který je tvořen hlínou, kamením, šterkem, pískem, rudami a vodou. V noci se zde objevují monstra a během dne narazíte na nejrůznější zvířátka. Nether představuje podsvětí a v mnoha směrech se podobá peklu. Potkáte zde nebezpečná stvoření v podobě kostlivců, zombie a dalších příšerek, které hráčům znepříjemňují život. A konečně závěrečná dimenze The End, kde se setkáte tváři tvář s bossem (Ender dragon). Podaří-li se vám ho porazit, získáte spoustu zkušenostních bodů a dračí vejce. Tip: Zde najdete seznam Minecraft serverů.

Až vás Minecraft přestane bavit, modifikujte ho a začněte znovu

A to je jen malá ochutnávka toho, co na vás v rozsáhlém světě Minecraftu čeká. Minecraft je komplexní hra a v řadě oblastí se neobejdete bez návodů. A až vás klasická hra přestane bavit, sáhněte po zábavných modifikacích, které do prostředí Minecraftu přidají nové prvky (textury, věci, zvuky, písma...).

Publikováno: 14. 09. 2014

Kategorie: Uncategorized

Autor: Adam

Tagy: minecraft módy | minecraft návody | minecraft recenze