Rok 2014 je rokem ledního hokeje. Po Soči se bude konat MS v Bělorusku!

Rok 2014 je rokem ledního hokeje. Po Soči se bude konat MS v Bělorusku!

Kdo neskáče není Čech a tento rok to platí dvojnásob. Hokejoví fanoušci mají momentálně hlavu plnou olympijských her v Soči, kterého se samozřejmě účastní i naše mužstvo. Nezbývá než doufat, že ukořistí některou z medailí a dokáží zbytku světa, že naše malá země stále patří mezi hokejové velmoci. Olympijskými hrami ovšem letošní porce prvotřídního hokeje nekončí. Také rok 2014 se totiž ponese ve znamení mistrovství světa! Fanoušci se MS v hokeji 2014 nemohou dočkat a pomalu se chystají na 78. ročník, který se protentokrát bude konat v Bělorusku. Konkrétně na stadionech Minsku a Čižovka a to od 9. do 25. května.

Bude se MS v hokeji rušit? Naštěstí ne!

Naštěstí nebyly vyslyšeny hlasy těch (např. bývalý ředitel NHLPA Paul V. Kelly), kterým se zdá každoroční mistrovství v hokeji příliš časté, především pak v olympijském roce. Olympijské hry v Soči a MS světa v hokeji 2014 sice dělí pouhé tři měsíce, ale my jsme toho názoru, že dobrého hokeje není nikdy dost!

Český tým se bude muset obejít bez tahounů z NHL

V českém mužstvu budou bohužel opět chybět největší hvězdy, které v době konání mistrovství čeká finále Stanley Cupu, ale věříme, že se trenérům podaří sestavit tým tak, aby se prodral až do finále.

Jak se bude hrát a které národy se zúčastní?

Co se týče herního systémů, bude identický s tím, podle kterého se hrálo v roce 2012. Mistrovství se zúčastní 16 týmů, které se rozdělí do dvou skupin po osmi. Vzhledem k tomu, že v základní skupině bude hrát každý s každým, bude celkový počet zápasů 64. Zúčastní se Švédsko, Finsko, USA, Kanada, Rusko, Německo, Slovensko, Dánsko, Itálie, Litva, Kazachstán, Bělorusko, Švýcarsko, Norsko, Francie a Česká republika.

Buďte v obraze s sledujte portál o MS v hokeji

Chcete-li mít o novinkách ohledně letošního MS v hokeji přehled, nezapomeňte sledovat portál MS-V-HOKEJI.CZ. Již nyní si můžete přečíst všechny dostupné informace, ke kterým brzy přibudou další. Zpravodajství, sestavy, tabulky skupin a samozřejmě i program zápasů MS v hokeji. Ale teď se ještě na chvíli vraťte do Soči – do MS v hokeji 2014 přeci jen nějaký ten pátek zbývá...