Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Rožnov pod Radhoštěm – ideální cíl pro rodinný výlet

Přemýšlíte o příjemném víkendovém výletu, na který byste se mohli vydat s celou rodinou? Jak by se vám líbilo spojení pobytu v krásné přírodě a návštěvy zajímavých kulturněhistorických památek? Právě to vám totiž může nabídnout město Rožnov pod Radhoštěm, které patří mezi nejznámější turistické cíle ve Zlínském kraji. Nachází se zhruba 17 km severovýchodně od Vsetína, přímo na úpatí Vsetínských vrchů a mezi jeho typické symboly patří místní skanzen.

Rožnov kdysi a dnes

Historie Rožnova pod Radhoštěm se píše již od roku 1267, kdy jej založil šlechtic německého původu Brunu ze Šaumburku. Z původní tvrze, který se tyčil na kopci Hradisko, však zbylo jen torzo. Od druhé poloviny 16.století přebrali vládu nad městem Žerotínové, kteří zde panovali až do 19.století. Zasloužili se o rozvoj sklářství a tkalcovství a taky o černého lva v současném znaku města.

Kdybyste do Rožnova zavítali někdy mezi začátkem 19.století a rokem 1960, pravděpodobně byste zamířili do žinčicových a později klimatických lázní. Rožnov byl totiž poměrně dlouho vyhledávaným lázeňským městem. I dnes má však co nabídnou – ať už zmiňovaný skanzen nebo okolní přírodu. Kromě toho můžete Rožnov využít jako strategickou pozici pro výlety do blízkého okolí – najdete zde množství turistických tras, které vedou na oblíbený Radhošť, do Horní Bečvy nebo do Valašského muzea, jehož součástí je i skanzen. Možností, jak trávit čas, je skutečně mnoho.

Ubytujte se ve středu dění

Chcete-li si pobyt maximálně užít, neměli bystě zanedbat výběr hotelu či penzionu. Možností ubytování Rožnov pod Radhoštěm je poměrně dost, ale nejlepší poměr ceny a kvality najdete v Penzionu Janoštík. Ten se nachází jen nedaleko skanzenu a jeho součástí je i vlastní restaurace. V okolí penzionu je i aquapark, boling, pivní lázně a sqash. Více si o něm můžete přečíst přímo na webu penzion-janostik.cz.