S vhodnou vodní dýmkou je tabák daleko lahodnější

S vhodnou vodní dýmkou je tabák daleko lahodnější

Pokud se vámkouření cigaret zajídá, avšak s inhalováním tabákového kouře nehodláte skončit, možná byste měli přemýšlet o koupi vodní dýmky. Jedná se o nástroj, díky kterému mohou i tabákové listy průměrné chuti být o dost lahodnější. Je ale potřeba si zvolit vhodnou dýmku. A to hlavně pro absolutní laiky není zase tak snadné.

Standardní vybavení mnoha domácností

Doby, kdy byly vodní dýmky běžné pouze ve vybraných podnicích, jsou dávno pryč. Dnes se už používají skoro všude, tedy i v mnoha domácnostech. Ne každý model je však vhodný pro všechny. Je tedy potřeba si říci, jaké druhy vodních dýmek se dnes dají běžně pořídit.

Malé modely

Levná dýmka je malá a oko estétovo sice neurazí, ale ani nerozslzí štěstím. Vzhledem ke kompaktním rozměrům se tento typ dýmek dá velmi snadno přenášet, třeba na večírky. Praktické rozměry jsou však vykoupeny nepříliš valnou chutí. Vzduch se v nich totiž neochlazuje tak jako u dražších typů, což chuť dělá mírně štiplavou. Chcete-li šetřit za všech okolností, a přitom vám jde o mobilitu, toto je dobrá možnost.

Středně velké dýmky

Z tohoto druhu dýmek se už kouří velmi dobře. Jedná se o ideální kompromis mezi malými a velkými verzemi, a to jak cenově, tak i co se kvality týče. Nejde však o nástroj, který byste mohli brát všude s sebou. Jde již o poměrně objemné a těžké zařízení.

Velké dýmky

Velké dýmky jsou zdaleka nejlepší, alespoň co se kvality kouře týče, avšak mají i své zápory. Jednak jsou dost drahé a jednak zabírají hodně místa. Toto je zařízení na doma nebo do čajovny. Na nějaké velké přenášení můžete rovnou zapomenout. Často tyto typy slouží v domácnostech jako dekorace, aniž by se využívaly ke svému původnímu účelu.

Vhodný obchod

Dýmky se mohou snadno porouchat, třeba při nesprávné manipulaci. Proto je dobré nakupovat pouze u ověřeného prodejce, například v obchodě Shisharium, kde budete mít jistotu, že vaši reklamaci neshodí ze stolu.

Publikováno: 23. 02. 2022

Kategorie: Volný čas

Autor: Adam