Šest způsobů, jak bydlet podle Feng-shui

Šest způsobů, jak bydlet podle Feng-shui

Ve svém domě nebo bytě tráví člověk ve většině případů hodně času. Je důležité, aby bylo vaše bydlení praktické a útulné. K tomu vám pomůže i metoda Feng-shui, která se zabývá prouděním energií. Budete překvapeni, že se vám najednou lépe pracuje, spí nebo jen tak relaxuje a odpočívá.

1) Navrhněte si bydlení

Plánujete své nové bydlení nebo rekonstruujete stávající? V obou případech je dobré mít plán, jak chcete, aby vaše bydlení vypadalo. Využijte programy, ve kterých si navrhnete interiér svého bytu nebo domu. Případně si plán bydlení nakreslete. Zajímejte se o útulnou, ale i praktickou a funkční stránku bydlení.

2) Rozmístění nábytku

Pokud chcete bydlet podle Feng-shui počítejte s tím, že vás čeká správné rozmísťování nábytku, doplňků do bytu i případných dekorací. Toto čínské učení říká, že dům nebo byt by měl být obrazem svých obyvatel. Při zařizování bydlení myslete na to, že by žádný nábytek neměl blokovat východ dveřmi a místnost by neměla být přeplněná. V takovém případě byste bránili správnému proudění energií.

3) Podlahy a stěny

Při navrhování bydlení myslete na přírodní vzhled vašeho domu. Pokud chcete mít bílé zdi, zvolte k nim světlejší odstín vinylových podlah, například v dekoru dřeva. Je důležité, aby se dalo na podlaze i sedět, aby byla příjemná a hřejivá na dotek. V takovém případě jsou pro vás vinylové podlahové krytiny tím pravým.

4) Barvy v bydlení

Barvy, které doporučuje Feng-shui jsou většinou světlé, neutrální, případně opět přírodní odstíny. Tyto barvy se skvěle hodí do ložnice, ale i do obývacího pokoje. V kuchyni byste se měli vyhnout červené a černé barvě, o kterých se říká, že nejčastěji způsobují požáry nebo jiné nehody v domě.

5) Dekorace a doplňky

Mezi oblíbené doplňky tohoto čínského učení patří zrcadla, lampy, případně vodní fontánky, které zároveň symbolizují základní živly. Zrcadlo se skvěle hodí do jídelny, lampa do obývacího pokoje, ideálně naproti vstupním dveřím a vodní fontánka na pracovní stůl, kde podpoří vaši kreativitu.

6) Základní pravidla Feng-shui

Ať už se rozhodnete pro pvc podlahu, o kterou se nemusíte starat a mezi její další výhody patří dlouhá životnost nebo chcete do všech místností koberce, vždy myslete na vyváženost. Barvy by měly ladit, místnosti působit otevřené a vzdušné a například ložnice by měla sloužit jen ke spánku. Nezapomínejte ani na živé květiny, případně rybičky a domácí mazlíčky, kteří oživí a rozveselí každý prostor.

Publikováno: 31. 12. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam