Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Technika

Šicí stroje jsou s námi již více než 200 let. Opravdu se bez něj obejdete?

Šicí stroje ještě relativně nedávno patřily k základnímu vybavení každé domácnosti. Bez mašinky, která umožňuje bleskurychle zkrátit kalhoty, popošít knoflík a spoustu dalších úprav a oprav oblečení, se neobešla žádná žena. Ale jak to vypadá s šicími stroji dnes? Možná se budete divit, ale ani v době, kdy obchody překypují levnými outlety, jdou šicí stroje stále na odbyt. Proč taky utrácet za nové oblečení nebo služby švadleny, když stávající modýlek stačí mírně poupravit? Šicí stroje platí za nepostradatelné pomocníky již více než 200 let a vypadá to, že se z domácností jen tak nevytratí. My vám prozradíme, podle čeho se řídit při výběru a na závěr tip na super nákup.

Jak vybrat šicí stroj?

Kritérií, která byste měla při výběru šicího stroje zohlednit, je poměrně dost. V prvé řadě si ujasněte, k čemu a jak často budete šicí stroj používat. Jednotlivé modely zvládají různé typy stehů, ale také techniky jako patchwork nebo volný quilt. Další dělení spočívá v uložení spodní cívky – v případě horizontálního uložení se nebudete muset starat o navlékání. A nezapomeňte ani na tloušťku látek, které stroj bez problémů prošije, šířku volného ramene či možnost šití a obšívání knoflíkových dírek.

V neposlední řadě také zohledněte náročnost obsluhy a kvalitu materiálů, ze kterých je stroj vyroben. Chcete-li, aby vám vydržel co nejdéle, vsaďte na staré dobré osvědčené značky – například některý z modelů značky Singer, která je již po 150 let synonymem kvality. Šicí stroje Singer se prodávají ve více než 150 zemích na celém světě a perfektní službu vám udělají i levnější modely.

Singer Tradition 2259

Nechcete investovat více, než doopravdy musíte, ale zároveň nemíníte dělat žádné kompromisy? Šicí stroj Singer Tradition 2259 je v poměru ceny a výkonu bezkonkurenční. Zvládá 19 stehů (z toho 6 základních, 7 dekorativních, 5 strečových a 4krokovou knoflíkovou dírku), jejichž délku a šířku lze plynule regulovat. Výměna patky je rychlá a snadná (systém „Snap-on“) a mezi další užitečné funkce patří možnost šití dvojjehlou, automatická regulace tlaku šicí páky, automatické vypnutí navíjení spodní cívky či zpětný chod pro zapošití. Cívka je uložena vertikálně a snadnou manipulaci se strojem zajišťuje rukojeť.

šicí stroj singer

Šicí stroj Singer Tradition 2259, ale i další modely světoznámého výrobce a dalších renomovaných značek, můžete zakoupit na www.sici-stroje-overlocky.cz. E-shop provozuje společnost Šicí centrum Haišman, která se prodejem šicích strojů a žehlící techniky zabývá od roku 1991. V sortimentu najdete také mandly a stejně tak si vyberete také pletací stroj. Nebudete-li si vědět rady s výběrem, nebojte se zeptat. V případě tohoto prodejce totiž nakupujete u někoho, kdo šicím strojům opravdu rozumí.