4 top pláže v Řecku: Na nich bude vaše letošní dovolená nezapomenutelná!

4 top pláže v Řecku: Na nich bude vaše letošní dovolená nezapomenutelná!

Uhranulo vás Řecko, ale nevíte si rady s výběrem konkrétní lokality? Toužíte-li po nezapomenutelné dovolené plné koupání v průzračném moři, opalování na krásných plážích, šnorchlování a potápění mezi vraky lodí, dejte na naše tipy!

Pláž Navagio na ostrově Zakynthos

Fotografii zářivé bílé pláže s impozantním zrezivělým vrakem jste možná někde viděli. Aby ne, vždyť jde o nejfotografovanější řeckou pláž. Na místo se dostanete pouze lodí – nejjednodušší cestou je výlet z některého z větších přístavů na ostrově. Vstup do vody je strmější, dno hlubší a voda studenější. Přesto patří návštěva pláže Navagio k jedinečným zážitkům.

Pláž Porto Katsiki na ostrově Lefkada

Porto Katsiki je dlouhá oblázková pláž obklopená vápencovou skálou. Nabízí příjemné slunění a ještě příjemnější koupání v tyrkysově zbarvené vodě. Další možností je návštěva majáku Akratas, ke kterému vede cca 4 km dlouhá cesta po vysokých útesech. Pokud romantickou trasu zdoláte, budete se moct pokochat úžasným pohledem na celé jihozápadní pobřeží ostrova Lefkada.

Pláž Elafonisi na ostrově Kréta

Pláž Elafonisi se nachází na ostrově Kréta a údajně je nejkrásnější v celém Řecku. Ne nadarmo se přezdívá Tichomořím Středozemního moře. Na smysly turistů působí pestrá směsice modrých odstínů a celkový dojem umocňuje mělké moře. Z Elafonisi se dá přebrodit na stejnojmenný ostrov, který si vysloužil přezdívku Ostrov pirátů.

Pláž Tsambika na ostrově Rhodos

Jednou z nejatraktivnějších pláží v Řecku je bezesporu Tsambika na ostrově Rhodos. Rozkládá se u letoviska Kolymbia a díky pozvolnějšímu sestupu do vody nabízí ideální podmínky pro menší děti. Navzdory velkému zájmu turistů lze na kilometr dlouhé pláži najít místa s dostatkem soukromá. Poblíž pláže se nachází několik tavaren a samozřejmě nechybí ani půjčovny sportovního vybavení a vodní atrakce.

Publikováno: 11. 06. 2016

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: nejlepší pláže v řecku | top destinace řecko